Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy mászhatok ki ebből a...

Hogy mászhatok ki ebből a hitelből-helyzetből? Mi történhet?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt jelzáloghitelt vettem fel apukámnak. A hitel az én nevemen van, a nagyszüleim háza volt a fedezet. Én megbízva apukámban, minden banktól jövő levelet átadtam neki elolvasás nélkül.


Nagypapám, az egyik tulaj, meghalt januárban.

Nyáron hívott a bank, ha nem fizetek be 130.000 ft 1 héten belül, felmondják a szerződést, mert február óta nincs fizetve.


Apukám tojta le az egészet. Jött a papír, felbontották a szerződést. Ekkor írt egy levelet, hogy a tulaj halála miatt kérné a csökkentést. A bank hajlandó lett volna csökkenteni a részletet, ha kifizetjük a tartozást, ami ekkora már több mint 200 000 lett, és kérte a tulajdoni lapot stb...


Apukám semmit nem intézett, ma jött a levél, mivel nem tettem eleget a követelésnek, nincs halasztás tovább, 2 milliót kell kifizetnem, vagy elárverezik a házat, letilthatják a fizetésem.


A ház nem érdekel, mert senki nem lakik ott, vigyék...

Bankszámlám nem annál a banknál van, ahol felvettem a hitelt. Letilthatják a fizetésem? Ha igen, mennyit?

Illetve mivel jár továbbiakban ez a procedúra?


Ha külföldre megyek (tervben van, mert apukámnak köszönhetően itt se házat, se semmit nem tudok most már venni) ott is tilthatják a fizetésem?


Esetleg számít valamit, hogy diákhitelem is van?

Van erre valami megoldás?

Apukám helyett nem akarom fizetni a hitelt, mivel a diákhitelt is miatta kellett felvennem, elég azt visszafizetnem....


2012. szept. 20. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy slamasztika! Letilthatják, akár csontig, nem számít a banknak, A lakást árverezik és a különbözetet életed végéig is amíg ki nem lesz fizetve kergetnek vele. Ha külföldre mész azt nem tudom. Itthon bejelentet munkából az biztos. Ha örökölsz abból is, vagy bármi helyről, módon vagyon kerül a birtokodba, arra is ráteszi a bank a kezét.
2012. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A te neveden van a hitel. Így neked kell fizetned, és a bankot nem érdekli hogy annak idején apukádnak vetted fel. Te vállaltad, így a következményeket is vállalni kell.

Én a helyedben már az első felszólításnál kibontottam volna a leveleket és nyomon követtem volna apám ügyét. Akkor kértem volna havi részletfizetést. De hát utólag könnyebb okosabbnak lenni, tudom.

Veled a következők történhetnek.

Ha továbbra sem fogsz TE megegyezni a bankkal a fizetéssel kapcsolatban akkor a bank bírósági úton visszaköveteli kamatostul a pénzét. (minél tovább húzódik az ügy annál több késedelmi és egyéb kamatok mennek a tartozás összegére, így emelkedik a tartozás összege is)

A házat elviszi a bank. Ha fedezi a banki és az időközben emelt bírsági összeget akkor levonja a bank a neki ráeső részét,+ a bírósági per költségét is levonja, és ami marad az a tied lesz.

Ha elviszi a bank a házadat de nem fedezi a teljes összeget, akkor leír annyit amennyit a házból nyert, és a többi fennmaradó tartozást bírói ítélettel akár 50%- od bérlevonással pótolhatja. Innentől kezdve teljesen mindegy melyik bankhoz utalják a fizetésedet. A munkahelyedet is felkérhetik, hogy automatikusan egy bizonyos számlaszámra utalják a fizetésed X %-át.

Külföld: Nem megoldás megszökni a hitelek elől. Ha uniós országba menekülnél akkor bank kérhet külföldtől segítséget. Magyarul megtalálnak akkor is. De ha mégsem akkor sem menekülsz meg a tartozástól. A bank türelmesen vár. Évente néhány alkalommal értesít levélben hogy jelenleg mennyi tartozásod van, így az elévülési időd sosem fog megjönni.

Ha tudsz TE egyezkedj a bankkal,és kérj újabb részletfizetési lehetőséget. Ha szerencséd van, megadják.

2012. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem menekülni akarok külföldre, de ott legalább kapok annyi fizetést, hogy tudjak saját lakást bérelni, és esetleg a levonás után is meg tudok majd élni....


Az árverezésnél számít ki a tulaj?

Nagypapám után apukám örökölt 25%-ot, nagynéném 25%-ot, nagymamám 50%-a is nagynénémé, mert ő a gondviselő. Vagy ez nem érdekli a bankot? A ház a fedezet, viszik és kész?

2012. szept. 20. 20:44
 4/10 A kérdező kommentje:

Másrészt engem nem érdekel, ha elárverezik, az lenne a legjobb. Bár most gyanítom a kutya se venné meg, vagy potom pénzért csak....

De ha a munkahelyemen ezt megtudják, én elsüllyedek a szégyentől...

2012. szept. 20. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Nagy slamasztika ez a banki adó rendszer, ugyanis ha tudod a háttértőrténetet, akkor rájöhetsz te is, milyen "seggarcok" és pénzéhes dögök vannak ott.


A fedezetük 90%-át jogi keretek között a semmiből állítják elő, amit ugyan késöbb megsemmísitenek, de ház esetében ezt a pénzt nem lehet megsemmísiteni, így nekik potya pénz.


Vagyis:

Megajándékozod őket egy házzal, mert ugyanis a jelzáloghitel 90%-a levegőből előállított pénz volt, amit megkéne a visszatörlesztéssel semmísiteniük (mivel ez a hitel), de mivel ház is része ennek, így azt nemfogják.


Diákhitel nem gázos, hisz valymi kamat valymi törlesztőrészleg.

Külföld tényleg előnyős ha kiakarod ezeket fizetni.

2012. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hitel szerződés kinek a nevén van az számít!

Örököltek de a tulajdonos csak a bank maradt amíg ki nem lesz tisztázva.

Azt jól teszed kimész külföldre ott többet keresel és tudod fizetni, mert eladás most padló!!

Próbálj egyezkedni a bankkal egy normális havi törlesztőbe, amit kitudol fizetni.

(Adjátok ki albérletbe, hoz egy kis pénzt)

2012. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Annak idején 1,5 évem volt hátra, mikor apukám bejelentette, hogy nem fizeti tovább a tanulmányaimat. Diákhitelt kellett felvennem, és elmentem dolgozni, hogy lediplomázzak.

Ezek után én hülye még hitelt vettem fel neki, hogy megmentse a vállalkozását, és így kitolt velem. Még én fizessem ki, amit ő elszórt... mert utólag kiderült, nem a vállalkozását fejlesztette belőle.


Én nem akarok egy fillért se fizetni, amíg nem muszáj. 96 000 ft keresek a diplomámmal, a férjem munkanélküli, itthon lakunk a szüleimnél. Nyáron kiderült ez is már az árverezés határán van, mert apukám erre is vett fel hitelt, de nem fizette, tartózik az adóhivatalnak...


Nem érdekel, ha elárverezik a házat. Hány bőrt akar még lehúzni rólam? Én ilyet sose tennék a gyerekemmel...

2012. szept. 20. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:

5/7. hülyeségeket beszél a Jelzálog hitelt a bank nem a semmiből teremtette elő, hanem a nála levő betétek terhére.

Menj be a Bankhoz, és próbálj velük egyezkedni.

2012. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A fedezetük 90%-át jogi keretek között a semmiből állítják elő"


Vagyis, 100.000-ből 1 millát csinálnak. Az tény hogy a visszafizetett különbözetet megsemmisitik útólag, de a házat nemlehet (amennyiben arra megy a dolog)


olvass utána, én nem linkelem itt az alátámasztásaimat.

2012. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Apád veled jól kitolt. Ez van.

De tény hogy a hitel a te neveden van. Így tőled fogják követelni, nem az apádtól. Téged fognak egy életen át szorongatni, ha nem fizetsz.

Így még családot sem fogsz tudni nyugodt szívvel vállalni. Kemény élet, de ha egyszer a nevedet adtad, ha egyszer felvettél apádnak pénzt, azt vissza is kell adnod.

Egyébként sok évvel ezelőtt az én apám is megmondta, hogy nem támogatja az egyetemi tanulmányaimat, sőt engem ki is dobott a lakásból, hogy továbbiakban a lakást sem biztosítja. Én nem vettem fel diákhitelt, hanem ott hagytam az egyetemet. Elmentem dolgozni, hogy tudjam fizetni az albérletet. Majd egyszer ha lesz rá keretem elmegyek egyetemre..

2012. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!