Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit érdemes tudnom az OTP...

Kisvuk29 kérdése:

Mit érdemes tudnom az OTP junior számláról?

Figyelt kérdés

Ingyenes?

Lesz szálaszámom?

14 évesen igényelhető?

Használhatom Pandstart-tal és Google Play-el?(Foglalkozom App-okal)

Megéri?

Mindent szeretnék tudni róla.



2012. szept. 23. 11:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy ezen kamatozik is a pénz?
2012. szept. 23. 11:37
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

A számla ingyenes, a kártya az első év után fizetős.

Lesz számlaszámod ( ezért is hívják számlának)

14 évesen igényelhető.

Ha arra gondolsz, tudsz a kártyával a neten fizetni.

Szerintem nem éri meg, mert drága az utalás, meg fizetni kell a kártyáért is. De nekem amúgy ir rossz tapasztalatom van velük, párszor konkrétan hazudtak nekem a bankfiókban. De szerintem máshol is megpróbálnak mindent lehúzni az emberről.

Ha mindent szeretnél tudni róla, akkor olvasd el az OTP honlapján a lakossági folyószámla és bankkártya hirdetményeket. De legfőképp azt ajánlom, hogy ha azt mondják bank, ne egyből az OTP jusson eszedbe, mert van egy csomó másik is, nézz körül azok között is.

Ha kamatoztatni akarod a pénzed, akkor le kell kötni. Ekkor ugyebár nem férhetsz hozzá, csak ha feltöröd. Akkor viszont nem kapsz kamatot. Igaz, lekötés nélkül is kapsz valamennyi kamatot, de az gyakorlatilag 0. Lekötni viszont aránylag alacsony összegtől tudsz ( általában 10ezer forint). A kamat viszont általában nem kiemelkedően magas, inkább átlagos.

2012. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként arra kéne,hogy kipróbáljam a pandastartot.Pont itt kaptam róla egy linket és ahhoz számla kell.
2012. szept. 23. 12:12
 4/9 anonim válasza:
76%
nem. egyáltalán nem kell fizetni sem a kártyáért sem a használatáért. nekem már több éve otp juniorom van. meg vagyok vele elégedve. nincsenek plusz költségek. nekem csak havonta max 50 forintot vonnak le az értesítő sms miatt. és még ötezer ft hitelkeretem is van. mégegyszer mondom. nem kerül pénzbe.
2012. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
ja és szerintem az otp junior a legjobb mivel pl az ersténél a cib-nél és még jó pár banknál van kezelésiköltség és éves számlahasználati díj . az utóbbi félévente kb 2000 ft.
2012. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Arra akkor jó,hogy kipróbáljam a pandastartot?Mert jó lenne egy kis pénz a rossz időkre.Nem szeretek apumtól kunyerálni és ő támogat,hogy ilyenekben gondolkodom.
2012. szept. 23. 14:35
 7/9 anonim válasza:
igen. persze. :-)
2012. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megnéztem már mi ez a pansastart, hogy konkrét választ tudjak adni:

Igen, ehhez jó bármelyik belföldi bankszámla, így az OTP Junior is. Azonban egy valamit nem értek az oldal szabályzatában:

"Amennyiben jutaléka eléri a kifizetési határt, úgy azt számla ellenében kifizetjük. A minimum kifizetési határ 20.000 forint."

Hogy fogsz te erről számlát adni? Persze a GYIKben azt írja, pár hónapon belül elvileg magánszemélynek is tudnak majd pénzt kifizetni ( számla nélkül), de nem kell mindent elhinni.

Mint ahogy azt sem, hogy az ilyen és ehhez hasonló oldalak nagy büdös KAMUk. Mármint, azt még elhiszem, hogy ez úgy működik, ahogy le van írva, de te ebből pénzt az életben nem fogsz látni, az biztos.

Tegyük fel, hogy az egésznek van havonta egy millió forintos bevétele ( és akkor sokat mondtam(!)). A tagok közt ennek felét osztják szét: ötszázezret. 42000 tag van jelen, legyen ezeknek csak a tizede aktív. 4200 taggal számolva( mondjuk mindenki egyformán részesüljön a pénzből) kemény 120 forint üti mindenki markát havonta. Ami azt jelenti, hogy 14 év alatt összejön akkora összeg, amit már ki is fizetnek: 20 ezer forint. Persze, ha addig ez az egész nem megy a süllyesztőbe ( aminek igen nagy esélye van.)

2012. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
90%
Most szüntettem meg a junior számlámat. Mivel nem használtam és már minuszban volt. Szóval felszámolnak valami díjakat. Nem telt el 1 év és már akkor is több száz Ft minusz volt rajta. Most hogy lemondtam még 560 Ft-ot ki is kellett fizetnem, ami még rajta volt. Szóval ha nem használod majd, nem dolgozol, vagy nem utal rá valaki pénzt nem éri meg.
2012. szept. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!