Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mobil számla tartozás, két év...

Mobil számla tartozás, két év után értesítettek egyenesen a behajtócégtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2007.7.28 án Vodafone üzletben mondtam fel szerződésemet,a számlát rendben kifizettem,előfizetői szerződés felbonva.

Most 2009.06.24 én kaptam egy levelet egy creditexpress nevü cégtől hogy tartozásom van a vodafone felé fizessem be(Azt mondták kikapcsolási díj,ott ezt nem mondták).Nem nagy összeg 8000 Ft,de jelenleg munkát keresek és tanfolyamra is járok ugyhogy nem tudom kigazdálkodni.

Az lenne a kérdésem hogy majd 2 év után jogosan követelik-e a befizetést?

És hogy lehet-e belőle valami bajom ha nem fizetem be?

A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!

Szép napot!


2009. aug. 3. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Azért én ennek utána járnék.Amikor 2 éve szerződést felmondtad kellett,hogy kapjál a Vodafon részéről is egy írásos(aláírt) papírt amiben ők is tudomásul vették,hogy felbontod velük a szerződést.Kellett kapnod egy olyan papírt is,hogy minden befizetni való összeget helyben rendeztél,hisz ha tartozásod van akkor addig úgyse bontották volna fel a szerződést amíg ki nem egyenlíted.Vagyis te teljesen le nulláztad a Vodafonnal szemben lévő esetleges tartozást.Ez egyébként általában a legutolsó részletes számla amit kötelesek adni.Mivel a szerződés felbontását te is ,és ők is tudomásul vették,szerintem nem jogos a követelésük...Keresd meg ezeket az iratokat,fénymásold le,és küld el a behajtó cégnek,és írj nekik egy levelet,hogy van szerződésed,és nem tartod törvényesnek amit kérni akarnak tőled!(legalábbis ha van papírok és ezt tenném)..Még jó,hogy nem 5 vagy 10 év után jönnek ilyen dolgokkal...

De az is lehet,hogy csak bepróbálkoznak,hátha van aki beijed és fizet.

2009. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Amikor bementemés rendeztem a számlát máris kiállítoták az előfizetői szerződés felbontásáról szóló formanyomtatványt.Ezzel én lezártnak tekintettem az ügyet.

De kiderült hogy elvileg ezek után kiszámláztak nekem egy számlát amin 3800Ft adminisztrációs költség volt de ezt nem kaptammeg.Ezt az ideiglenes lakcimemre küldték de tudták az állandó lekcímem is erre csak most küldték a felszólítást.

Ezt nem értem hogy szerződés bontás után milyen adminisztrációs díjat számolnak fel?Ha ezt ott mondják a helyszínen kifizettem volna.

És igy most a másik cég is rárakta az adminisztációs költségét 4000 ft.

Elvile egy év után el kellet hogy évüljön ez a tartozás ha jol tudom?

2009. aug. 3. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!