Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy lízinges autóm és...

MókusBogár kérdése:

Ha van egy lízinges autóm és nem tudom fizetni ráterhelhetik a lakásra? Ha igen, úgy is hogy csak a fele ház az enyém?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy mi van olyankor ha van egy lízinges kocsi a nevemen és nem tudom fizetni elviszi és a bank elviszi.. akkor ugye nekem még attól fizetnem kell.. de mi van ha nem tudom fizetni ? Létezik hogy ráterheljék a lakásomra? Viszont a lakás a húgomé és az enyém kettőnk tulajdona fele fele arányban. így is ráterhelhetik a lakásra hogy nem csak az enyém? az adósság amit a házra ráterhelnek emiatt eladhatja a bank a fejünk fölül a lakást?

2012. szept. 30. 07:33
 1/1 anonim válasza:
A te 50% tulajdonrészedre gond nélkül ráterhelik és elveszítheted.El is árverezhetik a te részedet potom pénzért,mert osztatlan közös tulajdon részarányának a piaci értéke majdhogynem semmivel egyenlő.A házat nem adhatják el,mert a másik résztulajdonos gondolom nem egyezne bele.De ebben nem vagyok biztos,mai világban bármi megtörténhet a bankok részéről.
2012. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!