Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora összeget spóroltatok...

Mekkora összeget spóroltatok meg a lakáshitel végtörlesztéssel?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 08:12
 1/2 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

ez egy olyan kérdés, amire nem lehet jó választ adni.


Ha mondjuk valaki felvett 10millió ft hitelt 150es árfolyamon 2007-ben, akkor ha végtörlesztett 180as árfolyamon, közel 12millió forintot fizetett vissza vagy 12milliós forint hitelre tudta kiváltani, ha nem volt önereje. Tehát 2millió ft veszteséget realizált.


A chf hitel kamata alacsonyabb volt, a forintot kellőképpen megemelték a kiváltás idejére. Tehát ha maradunk a példánál és a 10milliós hitelét becserélte 12millióra, akkor nyilván a ft hitel kamata mellett a törlesztője nem, hogy csökkent, hanem mg nőtt is...


Illetve a 4 év alatt mondjuk fizetett átlag 100ezer ft/hó törlesztőt az árfolyam és a kamatemelések miatt, tehát 4 év alatt befizetett kb. 4-5millió ft-ot a banknak, ami jellemzően kamat volt, hiszen általánosságban annuitásos hitele volt az ügyfeleknek...


Tehát a 10milliós hitelét becserélte egy 12milliós hitelre, ami ráadásul drágább törlesztőjű, hiszen magasabb a kamata. Mellette már a 4 év alatt fizetett 4-5milliót a banknak, aminek semmi látszata nem volt szinte a tőketörlesztésében.

Szerinted megérte????


Aki kiváltotta az azért tette, mert el szeretné adni a lakását, házát és nem mindegy, hogy ft-ban vagy chf-ben fennálló tartozása van. Bukott rajta, de így kevesebbet...


A lakás értéke lefelé ment, a hitel összege felfelé. Ez senkinek nem esett jól. Főleg, amikor egy hét alatt 40 forintot emelkedett a chf. Sok mindenre lehetett számolni 2007-ben mondjuk, de heti 40 ft emelkedésre nem....


A másik lehetőség, hogy a hiteltörlesztő havi fizetése mellett össze tudott kuporgatni 1-2millió forintot vagy örökölt, eladott stb. de 240es árfolyamon nem akart betörleszteni, résztörlesztést végezni. Így átváltotta ft hitelre és beletette, amit összespórolt az idő alatt, így bár magasabb lett a kamata, mégis kevesebbet fizet vissza és csökkent a tőketartozása...

2012. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

A fenti választ azért írtam le, mert számomra döbbenet, hogy milyen irigység van az emberekben...

Hétvégén voltam valakinél, akik lakáshitelt akartak felvenni.

Jelenlegi lakásukon támogatott ft hitel van és 2 gyerekre a szocpol.

Havi 800ezer ft nettó jövedelmük volt.


Jelezték, hogy nem akarnak deviza hitelt felvenni (nem mintha lenne rá lehetőségük)és a hölgy megjegyezte, hogy őket forint hiteleseket mennyire zavarja, hogy az állam a devizahitelesek hóna alá nyúl, pedig ők semmit sem kapnak. Rajtuk ki segít?


Mély levegőt vettem és igyekeztem kedves maradni. De nem bírtam megállni, hogy ne mondjam meg, hogy kapott szocpolt, egy devizahiteles valószínűleg használt ingatlant vett, így nem kapott. Ft hitele van, melyre kapott állami támogatást, így az 5-6 % kamatot bizonyára nem nehéz kifizetni.

Megálltam, hogy a jövedelemre egy szót sem szóljak és a kamatmentes munkáltatói hitelét se hozzam szóba....

2012. okt. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!