Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A fundamentánál ha felveszek...

A fundamentánál ha felveszek lakásfelújításra hitelt, de másra fordítom az összeget akkor mi van?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vissza kell fizetned a jogosulatlanul felvett állami támogatást.

A felújítást, mint lakéscélt elég számlákkal igazolni...

2012. okt. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk volt fundamentánk, csak simán fizetgettük, nem vettük fel a kedvezményes hitelt.

Eredmény: a szerződéses összeg felét kaptuk csak meg, gyakorlatilag nem kamatozott semmit a pénzünk...

2012. okt. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző válaszoló, Te valamit nagyon félreérthettél a szerződéskötéskor. Az általad befizetett összegre, ha igazoltál lakáscélt, meg kellett kapnod a 30% állami támogatást és egy kicsi kamatot is, de természetesen a szerződéses összeget nem kaphattad meg, hiszen abban benne van egy hitel is, amit viszont Te nem kértél.


Pl aki 48 hónapig 20.000Ft-ot befizet a lakáskasszába, az a 980E Ft befizetés után a megtakarítási idő végén kap 1.3 millió Ft-ot bármilyen lakáscélra, de nem kapja meg teljes a szerződéses összeget (3,2 millió Ft), ha nem kéri a hitelrészt.

2012. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valaki magyarázza el Nekem kérem ezt a Fundamentát,mert Én most kezdem kapizsgálni! A pénzt fizetem,annyit amennyit Én megszabok (mi van ha mégsem tudom fizetni?*) és annyi időre amit Én aláírok. Mondjuk előző példánál maradva 4 év. De,ha lejár a 4 év,csak akkor kapom meg az államis pénzt,ha azt az 1,3milliót lakáscélra költöm és ezt számlákkal igazolom majd? S mi ez a hiteldolog? Fizetem mondjuk 4 évig ezt a Fundamentát,majd ha ez lejár tovább fizetek,mert akkor vehetek föl kedvező hitelt?


Nem értem a hitel és a takarékosság közti összefüggéseket...

Párom például hitelt vett föl,amihez kötött Fundamentát,amivel elvileg 8 év múlva kinullázhatta volna a hitelét.De se a Fundamentát se a hitelt nem sikerült fizetnie.Most avval a Fundamentával illetve az eddig arra vefizetett összeggel mi lehet,ha x ideje nem fizet már semmit?

Köszönöm a mindennemű tájékoztatást!

2012. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17.07. Értem a problémádat, mindent el tudok neked magyarázni, ha írsz privátban. Ahhoz a helyzet eléggé bonyolult, hogy itt le tudjam írni.
2012. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valaki magyarázza el Nekem kérem ezt a Fundamentát,mert Én most kezdem kapizsgálni! A pénzt fizetem,annyit amennyit Én megszabok (mi van ha mégsem tudom fizetni?*) és annyi időre amit Én aláírok. Mondjuk előző példánál maradva 4 év. De,ha lejár a 4 év,csak akkor kapom meg az államis pénzt,ha azt az 1,3milliót lakáscélra költöm és ezt számlákkal igazolom majd? S mi ez a hiteldolog? Fizetem mondjuk 4 évig ezt a Fundamentát,majd ha ez lejár tovább fizetek,mert akkor vehetek föl kedvező hitelt?


Nem értem a hitel és a takarékosság közti összefüggéseket...

Párom például hitelt vett föl,amihez kötött Fundamentát,amivel elvileg 8 év múlva kinullázhatta volna a hitelét.De se a Fundamentát se a hitelt nem sikerült fizetnie.Most avval a Fundamentával illetve az eddig arra vefizetett összeggel mi lehet,ha x ideje nem fizet már semmit?

Köszönöm a mindennemű tájékoztatást!


Egyáltalán nem bonyolult, felesleges privát csevegésre csábítani emiatt bárit is. A fundamenta lakásszsámla két részből épül fel. Egy megtakarítási és egy kedvezményes kamatozású kölcsönszakaszból. A számlanyitáskor a megtakarítási időszakról és a havi megtakarítás összegéről döntesz. A lakáskölcsönről pedig a megtakarítási időszak végén. Dönthetsz úgy, hogy kéred és úgy is, hogy nem. Ha a megtakarítási időszak alatt olyan helyzetbe kerülsz, hogy nem tudod a vállalt összeget félretenni, akkor 2000 forint egyszeri szerződésmódosítási díj ellenében lehetőséged van csökkenteni a havi megtakarítás összegét legkevesebb 5 ezer Ft/hó-ra. Ha ezt sem tudod vállalni, kérheted a számla szüneteltetését egyszer a futamidő alatt egy teljes évre. Ha egy év után sem javul a helyzet, fel is mondhatod a számlát. Ez esetben a számlán felhalmozott megtakarítást és a betéti kamatot kapod meg, állami támogatás ebben az esetben nem jár.


A párod által felvett hitel egy megtakarítással kombinált banki hitel volt. Ezek a konstrukciók a hitel költségeit voltak hivatottak csökkenteni. A vállalt megtakarítási időszak alatt fizeted a megtakarítást, valamint ezzel párhuzamosan a felvett hitel kamatait is. Amikor a megtakarítási időszak véget ér, a felhalmozott megtakarítás kamatokkal és állami támogatással együtt beletörlesztődik a hitel tőkerészébe, így egy jelentős csökkenés következik be a tőketartozásban.

Ha a párod sem a megtakarítást, sem a hitelt nem tudta fizetni, a bajt az utóbbi jelenti, mert pénzt kapott előre, amit nem fizetett vissza. Ez KHR lisára kerülést és végrehajtást jelent. A lakásszámlán eddig felhalmozott összeg egyelőre ott van a párod számláján. Hozzá csak abban az esetben tud majd jutni, ha a hitel valamilyen módon lezárásra kerül és a bank kiengedi a hitel mellől a lakásszámlát, amit a szerződéskor bezároltak mellé, mintegy biztosítékként. Ha megnyílik a lehetőség felvenni a pénzt, akkor az eddig felhalmozott megtakarításhoz és a betéti kamatokhoz tudtok majd hozzájutni. De a helyetekben én nem emiatt aggódnék elsősorban.

2012. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!