Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteltanácsadók, mi a vélemény...

Hiteltanácsadók, mi a véleményetek az árfolyamgátról?

Figyelt kérdés
Bele merjen vágni az ember, ha a havi részletkülönbözetet félre tudja rakni? A felgyűlt összeget valóban vissza lehet fizetni egy összegben? Valóban várhatóan fedezni fogja a félre rakott összeg a gyűjtőszámlán felhalmozódott tartozást? Vagy átvágás az egész?

2012. okt. 22. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha a hátralévő futamidő hosszú, (több, mint 10 év), illetve ha kombi hitelről van szó, akkor mindenképpen érdemes elgondolkozni rajta. Azt kell megvizsgálni, hogy a havi törlesztődben milyen arányú a kamat és a tőkerész. (Ez kiderül az éves értesítődből, de a bankban is meg tudják mondani).

A kombi hiteleknél pl a banknak csak kamatot fizetsz, így a gyűjtőszámlán 5 év múlva nem lenne egy fillér tartozás sem, tehát ott mindenképpen megéri az árfolyamgátat.


Normál annuitásos hitelnél, ha a tőke-kamat arány pl 25-75%, vagy ennél is rosszabb, akkor is megéri, mert csak a tőkerész kerül gyűjtőszámlára és ez kamatozik, de azt is tudni kell, hogy 3 havonta tőkésítik a kamatot. (Kamat mértéke 3 havi BUBOR, ez most 6,55%)


Az sajnos nem igaz, hogy a gyűjtőszámla önállóan is kifizethető, kizárólag csak a devizahitel kifizetése után lehet elő, vagy végtörleszteni.


Az, hogy mi lesz "várhatóan" majd 5 év múlva, senki nem tudja megmondani, találgatni meg nem szeretnék, hiszen anno a deviza alapú hitelek esetében is azt mondták "várhatóan nem lesz nagy árfolyam ingadozás...", aztán most látjuk az eredményt.


Átvágásról nincs szó, viszont azt tudni kell, a bankok sosem fognak olyan engedményt adni önszántukból, amin nekik komoly veszteségük van. A rögzített árfolyamú végtörlesztést pl sosem akarták, kényszer hatására elfogadták, de maguktól sosem engedték volna ezt, de itt viszont megállapodtak a kormánnyal. Ez a megoldás ebből adódóan nem más, mint egy erős kompromisszum. Talán a kecske is jól lakik így és a káposzta is megmarad.


Mikor éri meg igazán az árfolyamgát? Ha a hiteled lakáscélú és annyi pénzt tudsz az árfolyamgát ideje alatt lakáskasszába tenni, ami lehetővé teszi, hogy a teljes deviza hiteledet alacsony kamatú forint hitelre cserélhesd.

(Akkora szerződéses összeget kell választani, ami lefedi majdani a tőketartozást).


Mikor éri még meg? Ha ezzel meg lehet menteni az ingatlant, mert 5 évig időt nyer a devizahiteles és át tudja gondolni a további lépéseket.


Mikor nem éri meg?


Ha az ingatlant 3 éven belül eladják, vagy ha a normál annuitásos hitelnél a hátralévő futamidő rövid.

2012. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
65%

A fenti hozzászólás teljesen helytálló. Talán csak arra erősítenék rá, hogy aki az árfolyamgátat igénybe veszi, mindenképp próbáljon mellette megtakarítani, amivel a gát lejárta után előtörleszt.

Így csökkenthető majd a törlesztőrészlet.

Ha elmarad a megtakarítás rész, akkor mindenképp nőni fog a törlesztő...


ügyfeleim általában lakáshitel esetén LTP-ben takarékoskodnak. Itt érdemes figyelni az akciókat Az LTP-ét nyújtó cégek ajánlatainál és igénybe venni őket.

2012. okt. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Hiteltanácsadó

-Ne beszélj már hülyeségeket egy tanácstalan adósnak.

Spóroljanak???Ezt te komolyan gondolod???Szerinted miért kérik az árfolyamgátat (ami egyébként egy újabb csabda)a pénztelen emberek??Mert van spórolási lehetőségük??? Én nem tudom mennyit kaszálsz egy ilyen ügyleten ha sikerül a szerencsétlen devizást rábeszélni,de szégyeld magad.Aki meg bedől ennek az árfolyamgát lehetőségének,meg is érdemli,hogy öt év múlva a bank karöltve a végrehajtóval kopogjon.

2012. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Még egy dolgot megemlítenék az árfolyamgáttal kapcsolatban. Senki nem tudja garantálni, hogy az euró árfolyam nem fog a következő 5 év alatt 300Ft fölé menni, de azt se, hogy a CHF nem megy 270Ft fölé. Ebben az esetben viszont az árfolyam fölötti részt nem kell megfizetni azoknak, akik kérték az árfolyamgátat és legalább 3 évig benne is maradnak.
2012. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A félreértések elkerülése végett: Egyetlen tanácsadó sem keres egy fillért sem az árfolyamgát ajánlásával, mert erre semmilyen közvetítői jutalék nem jár, tehát rosszindulatú feltételezés, hogy valaki ezt azért ajánlja, mert nyerészkedni szeretne rajta.


Én viszont azt szeretném megtudni, hogy azok az emberek, akik nem kérik az árfolyamgátat, helyette inkább perelnek, vagy nem csinálnak semmit, hol tartanak majd pl 2-3 év múlva, mennyi lesz az aktuális tőketartozásuk és lesz-e még otthonuk? Még azt is szeretném tudni - bár nincsenek illúzióim - mennyit keresnek azok, akik segédkeznek a perre buzdításban és hol lesznek majd akkor, amikor a várt eredmény helyett valami egészen más fog történni...

(Én lennék a legboldogabb, ha lenne jobb megoldás most, mint az árfolyamgát, mert nekem is van CHF hitelem, de értelmetlenül perelni tuti nem fogok.)

2012. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Cseresznyefa

Szánj rá legalább egy napot vagy éjszakát,és olvass az illetékes fórumokon,oldalakon.Ne hidd,hogy csak a csodára váró adósok véleményét fogod olvasni.Nemzetközileg és itthon is elismert szakemberek,ügyvédek,közgazdászok,fejtik ki a véleményüket egyértelműen arról,hogy a svájci frank alapú hitelezés az évszázad csalása.Csak az én ügyvédem nyert jogerősen kilenc,ismétlem kilenc pert bankkal szemben az elmúlt két évben.Hogy mennyivel lett könnyebb az adós élete??Nem kell fizetnie a háromszoros törlesztőt,csak ennyi.A bíróság tisztességtelennek,és semmisnek találta több ponton a szerződéseket.Ezek nem kitalációk,utána lehet nézni...Ja és még valami.Ha az adós az árfolyamgátat választja,egyben lemond a jogáról,hogy a bankját a tisztességtelen egyoldalú szerződésmódosítás okából perelje.Történt ugyanis,hogy egy sorstársat-akinek egyébként nyert ügye lett volna-e miatt utasította el a bíróság.Új szerződést kötött a bankjával,ezzel elismerte az új tartozását-most szívhat hosszú évekig és 10 millióra fizethet vissza 26 milliót.Bravó annak aki ezt kitalálta.

2012. okt. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A százezres nagyságrendű devizahitelesek a pereléssekkel milyen eredményre számíthatnak tömegesen egy olyan helyzetben, ahol a bíróság függ a kormánytól, a kormány pedig függ attól, akiket beperelnek és gyakorlatilag az egész bagázs függ egyéb nemzetközi gazdasági, politikai köröktől?

Ok, persze, lehet egy-egy egyedi példát, eredményt felmutatni, de a probléma gyökere annál sokkal mélyebben van, sokkal súlyosabb, hogy ezt a százezres nagyságrendű perelések megoldják. Nem hinném, hogy a bíróság feladata lenne ezt a kökemény gazdasági, politikai problémát megoldani, bár azt elismerem, a pereknek üzenet értéke mindenképpen van. Legalább valaki húzogatja az oroszlán bajszát.


Ebből a riportból azt a végkövetkeztetést is le lehet vonni, hogy érdemes tömegeknek perelni, de az is elhangzott, hogy senkit nem biztatnak perelésre. Engem az utolsó mondat fogott meg: "Ennek a hosszútávú következményei jelen pillanatban kiszámíthatatlanok"


http://www.youtube.com/watch?v=MMmm5uMmX4U&feature=related

2012. okt. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Persze,hogy senkit nem bíztatnak a perre-logikus.De ezzel szemben,nem állapot,hogy emberek százezreit nézik szó szerint hülyének.Én nem is értem azokat a devizásokat,akik beletörődnek abba,hogy még 10-20 évig a bevételüket a bankok egy fillérig elveszik.Elöbb utóbb földönfutó lesz mindenki-ez már kész tény.Ezek a hitelek lássuk be úgy ahogy vannak vissza fizethetetlenek A fizetések nem emelkednek,drágul minden,növekszik a munkanélküliség,de a törlesztők csak felfelé kúsznak.Szerinted egy két éven belül hány család lesz még fizetőképes??Nem sok,sőt azok is dőlni fognak akik még fizetőképesek (egyenlőre)Szóval nem szabad várni a csodát,mert az jelen esetben nem fog eljönni.Nézd,veszteni valója senkinek nincs.Ha perel akkor legalább van esélye-de így semmi.
2012. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is van vesztenivalója azoknak az embereknek, akiket arra buzdítanak, hogy egyáltalán ne fizessék a hiteleiket és pereljenek. Nem tudom, kik azok, akik be vannak csapva, én nem érzem magam becsapottnak, mert tisztában voltam a kamat és az árfolyam kockázattal is, amikor aláírtam a kölcsönszerződést. Tény, hogy nem számítottam ennyi és ilyen mértékű negatív változásra és arra sem, hogy megszűnik a főállásom, de ettől még a hitelt én vettem fel, én írtam alá a szerződést is és vállalom, hogy én döntöttem rosszul, amikor ezeket nem mérlegeltem. Azért, mert sok embernek fogalma sincs, mit írt alá, még nem lett becsapva. "A szabály nem ismerete még nem mentesít a betartás alól".

Nem tudom, hányan emlékeznek rá, de történt egyszer a 80-as években, amikor egyik napról a másikra gondolt egyet az akkor még egyedüli hitelező OTP és a 3%-os államilag támogatott hitelszerződéseket átalakították piaci hitellé. Hirtelen 28-30% lett a kamat, de mellette felajánlották, aki visszafizeti a tartozása felét, annak elengedik az egészet. Ez akkor valóban nagy disznóság volt, ekkor valóban becsapva éreztem magam, mert ilyenről szó nem volt, amikor felvettem a lakásépítési hitelt, de most a bankok pontosan azt a szerződést tartatják be, amit anno aláírtunk, persze ettől még nem érzem jobban magam, ugyanúgy nyögöm a durván megnőtt részleteket, mint a többiek.

2012. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenkinek.


Igazából a gátat már megkötöttük, előtte olvastam a BBhonlapján a feltételeket, ott volt, hogy a lejártakor nyilatkozni kell, hogy ha egyben akarja visszafizetni az ember, a bankban is ezt mondták, és csak emiatt vágtunk bele, mert még egy hitelt nem vállalnánk. Viszont itt, az oldalon olvastam, hogy ez nem így van, nem lehet egy összegben vissza fizetni, ezért kérdeztelek meg benneteket, hiteltanácsadók.

Nem is tudom, így mi lesz. Bár van egy 20ezres fundink, ami bő két év múlva jár le, és a törlesztő különbözetet is félre rakjuk, de ha tudtuk volna, hogy nem lehet vissza fizetni egy összegben ,akkor tuti nem fogunk bele.

Egyébként a havi törlesztőnknek a kétharmada a kamat, egyharmada a tőke.

2012. okt. 23. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!