Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Én, mint pénztáros, elfogadhat...

Én, mint pénztáros, elfogadhatok-e a vásárlótól más nevére szóló bankkártyát?

Figyelt kérdés
Van erre valamilyen rendelet, vagy bármi...?

2012. nov. 1. 15:50
1 2
 1/12 Csivibaba válasza:
91%
Tudomásom szerint nem fogadhatsz el.
2012. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Hivatalosan nem, de a többséget szerintem nem érdekli, pláne ha kér PIN kódot.
2012. nov. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 okoskatörp ***** válasza:
91%

Nem fogadhatsz el, a törvény tiltja.


A gyakorlatban persze kisebb összegeknél PIN kód mellett szinte mindenki elfogadja. Addig amíg egyszer nincs probléma belőle...

Nem éri meg reszkírozni.

2012. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Van egy szerződés, amit kártyaelfogadóhelyként kötöttél a POS terminál gazdájával. Abban nyilván ez is szabályozva van.
2012. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A vezetőség szerint a dolgozó saját felelőssége, de ez állandó konfliktusforrás a vevőkkel. Nem akarok senkit sem kellemetlen helyzetbe hozni, hogy esetleg nincs náluk kp, vagy másik kártya, miközben tőlem mindenhol elfogadják a párom kártyáját... Semmilyen erre vonatkozó törvényt, rendeletet, szerződést nem találtam.
2012. nov. 2. 09:03
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Én számtalanszor fizettem már kártyával de személyit soha sem kértek még mellé ergó nem is tudhatják hogy az enyém.
2012. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Tőlem nem fogadták el a feleségem kártyáját a Tescóban.Hiába mondtam neki,hogy a feleségemé.A hölgy megvárta míg egy ATM-ből kivettem a pénzt és készpénzzel fizettem ki.Addig állt a sor mögöttem míg vissza nem értem és nem fizettem.
2012. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerencsére egyre több önkiszolgalo tesco pénztár van ;)
2013. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mondjuk, én azt nem értem, hogy a pénztáros honnan tudja, hogy az nem az illető kártyája? már, mondjuk ha nem egy férfi fizet nő nevével, vagy fordítva. de tőlem még soha az életben nem kérdezte meg egy pénztáros se, hogy az enyém-e az a bankkártya,és aláírásos elég ritkán van. az meg, hogy valaki odaadta a bankkártyáját másnak, meg megmondta a pin kódot, nehogy már a pénztáros hibája legyen. az az ember saját felelőssége.
2013. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

"a pénztáros honnan tudja, hogy az nem az illető kártyája? már, mondjuk ha nem egy férfi fizet nő nevével, vagy fordítva"


Ennyi. Pont ilyenkor van gond. Pénztárosok ennyit vizsgálnak. Már ha egyáltalán vizsgálnak bármit is.

Épp ez a baj, hogy ezzel pont a normális emberekkel csesznek ki, hisz azért az egy gyakori dolog lehet, hogy házastárs nevén lévő kártyát használná valaki.

Míg egy csaló tuti nem csinálna ilyen hibát, hogy ellentétes nemű használja a lopott kártyát mondjuk.

2013. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!