Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Automatából kézpénzfelvétel...

Gyuribacsika kérdése:

Automatából kézpénzfelvétel mennyit lehet egyszerre? Napi maximális 100000 FT- ot? És ha mondjuk 300000- t szeretnék akkor az ügyintézőhöz kell menni vagy hogyan lehet többet kivenni?

Figyelt kérdés
Annak idején mikor bankszámlát nyitottam kaptam egy papírt a bankkártyával kapcsolatban, melyen az áll hogy Maestro betéti, napi vásárlási limit : 200000 és napi ATM és POS kézpénzfelvételi limit : 100000 Ft. Mivel eddig még mindig csak egy összegben max 50000-t vettem fel még nem kellett vele foglalkoznom.

2012. nov. 11. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

lehet módosíteni a limitet, ha van netbankod, akkor azon keresztül is, de telefonon vagy a bankban személyesen is

illetve bemehetsz a bankba is kivehetsz bármennyit

2012. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, netbankon, mobilbankon vagy telebankon keresztül módosítanod kell a limitet!

Arra is figyelj, hogy lehetőleg a saját bankod által üzemeltetett ATM-hez menj, mert az idegen ATM-ek elég gyakran csak 100.000 ft-ot adnak ki maximum idegen kártyával rendelkezőnek.


Ha pedig nem sikerül megváltoztatni a limitet, bemehetsz a bankba és ott annyit vehetsz ki, amennyit akarsz.

2012. nov. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha jól tudom K@h-nál napi 200.000-ig fellehet vinni a limitetet. Személyesen előzetes bejelentés nélkül a kisebb bankokból 1milliót tudsz kivenni, a nagyobbakból 2milliót
2012. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak simán bemegyek a bankfiókba kivárom a sorom és megmondom az ügyintézőnek, hogy ennyit és ennyit szeretnék kivenni és adni fogja ? Bankon belül az ATM-et nem számítva tartanak pénzeket?
2012. nov. 11. 19:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja nem azért kérdem mert rabolni szeretnék, csak nem ismerem a bankfiókok belső működését, én eddig még mindig csak ATM -ből vettem ki.Ugyanígy az ügyintézőnél lehet a számlámra pénzt is, ha viszek neki készpénzt betetetni?
2012. nov. 11. 19:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért arra figyelj, hogy az ATM-limit módosítása is pénzbe kerülhet, illetve a bankfióki pénzfelvétel szinte biztosan. Tehát meg kellene nézned, hogy a díjcsomagodnál melyikkel járnál jobban, mert ha a limitmódosítás 100-200 forint a fióki KP-felvétel meg mondjuk 500 HUF + 0,1%, akkor inkább automatából kellene felvenni azt a pénzt, ha ott nem kell fizetned.
2012. nov. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Személyi kell és lakcímkártya (meg persze hogy te legyél a számla tulajdonosa) és akkor adnak neked pénzt a pénztárban. Van valami limit, ami fölött pár nappal előtte be kell jelenteni, de ez biztos, hogy 300.000 alatt van, ezzel nem lehet gond.

De az igaz, hogy ezért fizetni kell, de az ATM-es pénzfelvételért is. Limit módosításhoz meg nem hinném, hogy fizetni kéne.

2012. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És a számlaszámod legyen felírva, mert általában azt is kérik előre.
2012. nov. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt a bankban veszed fel a pénzt a számládról, kp-ban, nem árt megkérdezni, hogy ez mibe fog kerülni, mert ez semelyik bankban nem ingyenes. ATM automatából annyi pénzt tudsz egy nap kivenni, amennyi napi limit van beállítva, de ez saját kérésedre bármikor megváltoztatható. Te magad is megteheted, ha kötöttél netbankos, vagy telebankos szerződést, de emeltetheted a limitet személyesen is. Minden számlához tartozik egy Hirdetmény, amiben benne van, hogy az egyes tranzakcióknak mi a díja. Pl léteznek olyan folyószámlák, ahol az ATM-es KP felvételek korlátlan számban ingyenesek, de van olyan is, ahol csak havi 1-2, de olyan is, ahol egy se. A bankfiókban intézett átutalások és kp felvételek viszont mindenhol díjkötelesek.
2012. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Általában a bankfiókban pénzfelvétel többe kerül, mintha atm-ből vennéd ki (legalábbis otp, raiffeisen, unicreditnél így van)

Bemész a bankba és kiadják neked a pénzt. Vagy tudsz módosítani a napi pénzfelvételi korláton is.

2012. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!