Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elmentem kezesnek és az adós...

Elmentem kezesnek és az adós nem fizetett most a fizetésem 33 % vonják, hogy kapom én ezt a pénzt vissza? Jogi út?

Figyelt kérdés

2012. nov. 13. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Igen, polgári peres eljárás keretében = ügyvéd, bíróság!
2012. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Miért mentél el kezesnek? Ez így teljesen jogos.

Ezt vállaltad, ha ő nem fizet, fizeted te.

Az adóssal kellene jól "elbeszélgetni". Más megoldás nincs.

Ha mégis, elnézést és valaki cáfoljon meg!

2012. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Sehogy. Vállaltad a kezességet, ezzel azt is, hogy ha az adós nem fizet, akkor tőled fogják vonni. Aláírtad a papírt, úgyhogy innentől nem tehetsz semmit. Max az adóssal tudsz beszélni, hogy ha már a banknak nem fizet, akkor neked törlesszen, de alapvetően nem kötelezheted rá.
2012. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%

Első, de akkor légyszi írd le minek menjen bíróságra?

A kezesség olyan szerződés, amelyben valaki azt vállalja, hogy visszafizeti a hitelfelvevő tartozásait, amennyiben az nem teljesíti fizetési kötelezettségeit.

2012. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
temetés miatt kértek meg,hogy segítsek..most meg letagadták még a felszólító papírt is...és már olyan stádiumba került az ügy hogy jövő hónaptól vonják a 33 % -ot !rokon....
2012. nov. 13. 10:40
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha mar ki lett fizetve a teljes hitel, akkor indíthat ez polgári pert. Addig nem, mivel a kezesség azt jelenti, te vállaltad, hogy az adós nem fizetése eseten fizetsz.
2012. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna semmi miatt aláírnod. Sajnos rokon vagy nem..látod milyen helyzet alakulhat ki. De tudom, már mindegy...

Nem tudsz semmit tenni, kivéve őt kicsit bekorlátozni, ha van rá lehetőséged. És megijeszteni kicsit, hogy kapjon észbe.

2012. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen felszólító levelet tagadtak le? Már az első részletet sem fizették, vagy fizettek egy darabig, és most hirtelen semmit?
2012. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Első vagyok!

Persze, ahol aláírta a kezesség-vállalási papírt, ott helyt kell állnia.

De nem azt írta alá, hogy az adósnak ezt örök életre ajándékba adja. Az adóstól követelje, ha pedig az nem fizet, akkor lehet ügyvéd + bíróság.


Nem gondoltam, hogy egyeseknek ennyire szájbarágósan végigvezetni a dolgokat!!!

Gondolom, a kérdező értette, azért nem kérdezett rá külön!

2012. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a lényeg a páromnak az apjáról van szó és ő az ő címére van még állandóan bejelentkezve..és az apja eldugta a papírokat amiket kapott a takarékból.felszólítás..ilyenek..és mi nem tudtunk róla..ez volt augsztusban ..szeptemberben egy végrehajtó ismerősöm szólt hogy gáz van ..akkor még meglehetett oldani hogy a végrehajtóhoz bevitte az a pós a pénzt havi 20 at..de októberbe már megint nem fizette 4
2012. nov. 13. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!