Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelnél lakcímváltozás?...

Diákhitelnél lakcímváltozás? Csak személyesen lehet elintézni?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam a honlapjukon:


"Mindenképpen személyes benyújtás szükséges (sem a postai, sem az internetes beküldés nem alkalmazható) akkor, ha a módosítás személyazonosítást igényel. Ilyen a név, születési hely, születési idő, anyja neve, állampolgárság, adóazonosító-jel, illetve az állandó lakóhely megváltozásának bejelentése. "


Miskolcon lakom. Ebben az esetben az Egyetemre kell bemennem? Hisz nem is tanultam, akkor annak mi értelme?



2012. dec. 11. 12:36
 1/4 A kérdező kommentje:

Kicsit siettem. Szóval nem a Miskolci Egyetemen tanultam, hanem a Szolnoki Főiskolán.

Időközben ideköltöztem.

Most lakcím szerint, ezek szerint erre az egyetemre kell bemennem, hogy bejelentsem, hogy megváltozott a lakcímem?

Nem értem, miért nem lehet egy formanyomtatványt kitölteni, s azt beküldeni a központnak?

2012. dec. 11. 12:39
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a bankba mentem be, ahol intézték az egészet. Ők küldtek diákhiteléknek egy levelet. Ja és nem volt semmilyen visszajelzés, hogy regisztrálták az új címet. Nekem tegnap jött az új címre levél, több mint fél év után - gondolatban már azt vízionáltam, hogy az előző lakásban halomban állnak a kibontatlan diákhiteles levelek...
2012. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És egyébként de, sőt a pakkban amit adtak eleve kellett volna legyen lakcímváltozási formanyomtatvány.
2012. dec. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Kicsit összezavarodtam, azért is írtam ki a kérdést. Nem is értettem, hogy miért csak személyesen lehet elintézni-egy általam idegen egyetemen-


A bankba vittél be valamilyen papírt, formanyomtatványt?Esetleg ki kell valamit nyomtatni a honlapjukról?

Én OTP-s vagyok.


A másik,amit elcsesztem: Nem jelentettem be, hogy dolgozom.

2009.júniusától fizetem a diákhitelt, 2010. áprilisa óta dolgozom, s tudomásom szerint ilyen esetben a fizetéshez mérten vonják le a diákhitelt.

Azért is felejtkeztem el róla, mert az OTP-vel megegyeztem, hogy ők automatikusan utalják minden hónapban az általam megadott összeget a Diákhitelnek.

2012. dec. 11. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!