Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire biztonságos a banki...

Mennyire biztonságos a banki átutalás, vagy befizetés? Segítség!

Figyelt kérdés
Vettem valamit a vaterán, és banki átutalással kéne fizetnem. Viszont ilyet még sose csináltam, és nagyon félek, hogy nem biztonságos. Van rá esély ilyenkor, hogy valamilyen csalók "feltörik" (vagy nemtudom) a számlámat, és pénzt csalnak le róla? Esetleg valami óvintézkedések vannak, amivel biztonságosabb lehet a dolog? Nem értek ehhez sajnos, segítség. :(
2012. dec. 11. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem átutalni vagy befizetni nem biztonságos, hanem előre átutalni a vételárat.
2012. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen biztonságos, ne aggódj. Az a kérdés legfeljebb, hogy bízol-e az eladóban? Bár ha nem bízol, akkor inkább ne Vaterázz, hisz ha nem fizetsz akkor nem lesz áru, patt helyzet. :)
2012. dec. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha jól írod be a számlaszámot és az összeget, nevet teljesen biztonságos. Én internet bankról szoktam utalni ha valamit így veszek, agy az eladó bankjában az ő számlaszámára fizetem be közvetelenül a pénzt. akkor egyből rajta van. Utalásnál egy két nap, illetve mostmát talán 4 órán belül is akár.

De vateránál, teszvesznél tényleg nagyon fontos, hogy nézd meg az eladó értékeléseit, vannak e negatívjai. Vannak e csillagai. Ezek nagyon fontosak. Ha minden rendben és jó értékelések vannak és elég sok akkor valószínűleg nem lesz gond. Meg fontos, hogy mielőtt leütöd a licitet tényleg mindenre kérdezze rá, nehogy mikor megérkezik a cucc akkor döbbenj rá, hogy ez nem is olyan mint a képen vagy amire gondoltál. Valamint a postaköltséget is a vevő elutalja előre az eladónak, illetve megegyezés szerint. Lényeg a pozitív értékelések és a sok sok kommunikáció. Úgy nem lesz gond. Én vettem már jónéhányszor így dolgokat. Ruhától kezdve a játékig. MOndjuk még műszaki dolgot nem. Azért ott lehet jó a személyes találkozás és kipróbálás, ha jó és tetszik neked akkor ott mindjárt kifizeted. Csak itt a licitlenyomás előtt kell, bár a címet meg előre nem közölheti. Szóvel ez már bonyolultabb.

LÉnyeg, hogy az utalás miatt ne aggódj ha a többi ok.

2012. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!