Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismertek olyan komoly befektet...

Ismertek olyan komoly befektetőt, aki segítene nekem, akár csak tanáccsal? (hitelről van szó) Részletek lent.

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni, hogy ha befekteti a pénzét nálam egy tiszta ingatlanra, akkor csak az az egy lehetőség van, hogy adásvételivel eladom neki a házat, és a hitel lejárta után visszavásárolom? És mi a biztosíték arra, hogy az adás-vételi után nem adja el jó kis haszonnal? Csak azok válaszoljanak, akik tudnak is segíteni ebben. A buta hozzászólásoktól kíméljetek.

2012. dec. 15. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Magánkölcsönnél is lehet jelzálogot tetetni az ingatlanra, amíg a kölcsön nem kerül visszafizetésre.


Nem érdemes eladni, meg visszavásárolni az ingatlant, mert az tetemes felesleges költségekkel jár (2 db Adásvételi Szerződés ügyvédi költsége, dupla vagyonátruházási illeték és Földhivatali költségek)

2012. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell handa-banda! Az adásvételit a kölcsön lejárat napjára kell datálni és elhelyezni ügyvédi letétbe! A tulaj csak a hitelt kifizetésről szóló papírral kaphatja meg a letétből és megsemmisítheti! Ha lejárt a határidő a hitelező veheti fel a letétből! Ennyi!
2012. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én találtam egy befektetőt, aki az ingatlanomra pár évre, jó kamatra befektetné a pénzét, de a feltétele az, hogy adjam el neki az ingatlant a hitel fejében, és pár év múlva vásároljam vissza. Segítenétek még? Ismertek olyan embert, aki úgy befektetne, hogy nem kell neki eladnom a házat, és pár év múlva visszavásárolnom? Ha ismertek ilyen embert, légyszi írjátok meg privátban.
2012. dec. 15. 15:49
 4/10 Farmer Lajos válasza:

Na most először is HITELT csak pénzintézet nyújthat. Ha jól értem te egy magánembertől kérnél kölcsön. Igaz?


Jelzálogjogot magánember is tud bejegyeztetni egy "tiszta" ingatlanodra egy kölcsön fedezeteként. A probléma viszont ott kezdődik, hogy:


"A jelzálogjog érvényesítése


Erre akkor kerül sor, ha a teljesítési határidő eredménytelenül eltelt (a kötelezett nem teljesített), így a jogosult követelését a zálogtárgyból való kielégítéssel érvényesíti. Általában bírósági határozat és végrehajtható okirat birtokában teheti ezt meg a jogosult. Ha a bíróság jogerős határozatában megállapítja, hogy az adós nem teljesített, felszólítja őt - határidő kitűzésével - kötelezettsége teljesítésére. Amennyiben a bíróság által megállapított határidő is eredménytelenül telik el, a jogosult végrehajtási lap kiállítását kérheti a bíróságtól, és ennek birtokában foganatosítható a végrehajtás, amelyet legtöbbször bírósági végrehajtó végez.


Amennyiben közjegyző előtt közokiratba foglalták a követelésről szóló szerződést és a zálogszerződést, továbbá a végrehajtás törvényes feltételei fennállnak, a közjegyzői okirat végrehajtási záradékolásának van helye."


Ez Magyarország. Ahol nem lehet kilakoltatni senkit, ha:

- Tél van

- Ha nyár van de kisgyermekes

- Ha be van a lakásba jelentve hivatalosan egy rokkant

- Ha önkényes lakásfoglaló van a lakásban...


Illetve 100+1 szürke módja van, hogy meg lehessen úszni a fizetést, hiszen egy JOGÁLLAMBAN élünk, ahol mindenkinek joga van - lopni. Pl. még 10 haverodat bejegyezteted az ingatlanra ugyan úgy jelzálogjoggal, aztán lehet pereskedni az elkövetkezendő 200 évben.


Ergo én megértem, ha valaki ilyen feltétellel adna neked kölcsön, mert máshogy nincs 100%-os biztosítéka arra, hogy a pénzéhez (és a kamataihoz) jut. Illetve ez ugyan nem biztos, de ha jól dereng régebben nem lehetett értelmes kamatra magánszemélyként kölcsönt adni (talán banki alapkamat x2 ), mert akkor "uzsorának" számít. Évi 16%-ra meg épeszű ember nem ad kölcsön, mert egyszerűen nem éri meg.


Viszont nagyon is jól látod, ha ebbe belemész neked az ég világon semmi biztosítékod nincs, hogy mikor visszafizetted a kölcsönt akkor vissza is kapod a lakást. Ez ebben a formában olyan rizikó, amit nem biztos, hogy megéri bevállalni egy idegennel szemben.


Miért nem mész bankba? Akárhogy is mondják, hogy a gonosz bank így meg úgy, még mindig a legkorrektebbek kölcsönzés terén a bankok, ha forint jelzálog hitelt veszel fel.

2012. dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Flector 67 ***** válasza:
Évi 16% kamat nem éri meg?
2012. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló javaslatával mi a helyzet? Mármint jogilag kivitelezhető?
2012. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Farmer Lajos válasza:

# 5


Évi 16% egy - lássuk be - ilyen kockázatos befektetésre? Nem gondolom, mivel egy sima állampapír hoz 10% körül és az 100%. Inkább 20-25% a "reális" szvsz ilyen rizikófaktor mellett.


# 6

Végülis miért ne. Bár nem tudom mennyire szabályos "visszadátumozni" vagy "előredátumozni" szerződéseket. Azért ez minimum cinkes. Szerintem ha az adós nem tud fizetni és így "bukná" a lakást simán megtámadhatja bíróságon ezt az adás-vételit. Inkább egy kis bírság és ejnye-bejnye, mint bukni egy egész lakást...

2012. dec. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: nemrég az évi 14,5 százalékos ajánlatomra megkaptam, hogy mennyire "átlátszó". Mit szólnának akkor egy 20-25 %-os ajánlathoz?
2012. dec. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Farmer Lajos válasza:
Ööö átlátszó? Ezt nem értem. Kifejtenéd?
2012. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én se igazán értettem. Szerintem irreálisan magasnak gondolta a hozamot. Biztos azt hitte, hogy le akarok lépni a pénzével.
2012. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!