Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért olyan bunkók, életuntak...

Miért olyan bunkók, életuntak akik pénzváltóban dolgoznak?

Figyelt kérdés
Rendszeresen váltok pénzt nem egy helyen és mindenhol ilyen mogorva, életunt "utálom az életem" mentalitású emberek dolgoznak, semmi mosoly, kedvesség. Holott elnézve a forgalmat többszáz nettót kereshetnek. Az ilyen mentalitás ott vajon követelmény felvételkor?
2012. dec. 27. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

"Holott elnézve a forgalmat többszáz nettót kereshetnek"

Igen, de ezt nem ők keresik, hanem a pénzváltó. Aki ott ül, az legtöbb esetben csak egy alkalmazott, akinek valószínűleg igen kicsi a fizetése.

2012. dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
képzeld el, egész nap rengeteg pénz megy át a kezeden, tudod, hogy ki gazdagszik belőle, te meg - jó esetben - minimál béren szenvedsz ott ... bár ettől még örülhetne, hogy van munkája
2012. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
43%
Magyarországon szinte mindenki bunkó. Legyen az pénzváltó, buszsofőr, orvos, eladó. Ez egy ilyen ország,nincs ebben semmi meglepő. Persze, azért bunkók, mert nehezen tudnak megélni. Csak vhogy akik jól keresnek, szintén taplók.
2012. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Utolsónál a pont, nagyon sok bunkó ember van és sajnos még annál is több hülye. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy ez magyar sajátosság.
2012. dec. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor nem csodálkozom, ül abban a pici bezárt lyukban egész nap,nem szól hozzá senki, én már nem bunkó lennék, hanem szimplán megőrültem volna. Mindezt tényleg nem tudom mennyi pénzért,de egy rabnak a börtönben több szórakozása és mozgástere van.
2012. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
minimálbérért én se vigyorognék!
2012. dec. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Az átlagos pénzváltókban dolgozók nettó 100-120 ezret keresnek, ezért cserébe 12 óráznak és sokszor hétvégét is be kell vállalni. Emellé jön a teljes anyagi felelősségvállalás, tehát ha benéz egy hamis bankjegyet például, azt levonják a fizetéséből.


Illetve ott vannak az ügyfelek, azért a legtöbb helyen nem csak turisták mennek, hanem sok a nem túl kulturált módorú "magyar".


Persze, ha valaki beletanul 2-3 év után leléphet banki pénztárosnak normálisabb körülmények közé, viszont ott meg elvárt, hogy értékesítsen.

2012. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
77%

Bár már elég régen volt ez vitatéma, de azért válaszolnék rá, ha nem gond. Pénzváltóban dolgozok napi 12 órát, minden második hétvégémen ott ülök, a fizetésem 120 körül van. Szóval nem egy leányálom. Ahogy már följebb is leírták, ha hiányt csinálok, az én felelősségem, ha hamis pénzt veszek, az is. De nem panaszkodok, mert a 12 órában, ha épp nem jön ügyfél, azt csinálok (a váltó keretein belül), amit akarok. Ezenkívül rengeteg szabad napom van.

Igyekszem mindenkivel kedves lenni, köszönök, mosolygok, megköszönöm a váltást. De tény, hogy én se mindenkivel... aki már eleve visszaköszönni nem képes, azzal a továbbiakban nem vagyok kedves. De bunkó se, egyszerűen csak semmilyen :) Ugyanúgy megköszönöm a váltást, elköszönök és ennyi, mehetünk tovább. De körbe nem ugrálom.

Viszont én fontosnak tartom, hogy normálisan bánjak az ügyfelekkel, mert belőlük él a cég, akitől a fizetésemet kapom. És bár nem rajongok érte, és nem ez a végcélom, igyekszem jól csinálni úgy, hogy ne lehessen rám panasza senkinek.

2014. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én nettó 90ért dolgozom pénzváltóban, nagyon stresszes munka, mert napi 8-10 millió forint értékű pénz megy át a kezemen és rengeteg trükközni-átverni próbáló ember van és a hiányt nekem kell kifizetni. Nagyon ingerszegény környezet, de szeretem.

A kérdésre válaszolva, nem szoktam bunkó lenni senkivel, ellenben a fentiek miatt rendkívül feszülten figyelek, nehogy elszámoljam magam vagy átverjen az ügyfél. A napi 12 óra teljes embert kíván meg és nem fér bele semmilyen lazaság, ezért rendkívül fárasztó munka.

2014. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!