Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásfedezetre hol tudnék, ha...

Lakásfedezetre hol tudnék, ha kell akár uzsorakamattal pénzt felvenni?

Figyelt kérdés
Két ingatlanunk is van nagy baj nem lehet ha végrehajtanának sem.A gyermekem mütétjére kéne a felvett hitel.
2012. dec. 30. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban járnátok, ha eladnátok az egyik ingatlant.

Uzsorakamatos megoldást nagyon nem ajánlom, nagyon pórul tud járni az ember.

Ha banknál veszitek fel (ez még mindig jobb megoldás), akkor ha el is árverezik, sokkal kevesebbért adják el, mint a tényleges értéke, vagy amennyiért ti el tudnátok adni. Ezért talán jobb lenne, ha eladnátok.

Bár tévedhetek is, de nekem ez a véleményem...

2012. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze az is fontos, hogy a lakás árához képest mennyibe kerül a műtét, mert ha csak nagyon kis töredéke, akkor nem feltétlenül éri meg eladni.

Bankokban érdeklődj, ott tudnak segíteni!

2012. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az elsővel, inkább a gyors eladást próbáljátok meg,mert az uzsorásoktól sosem szabadultok meg, ott nincs olyan hogy kifizetted a tartozásod.
2012. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 okoskatörp ***** válasza:
Én lebeszélnélek az uzsorahitelről, nagyon drága és kockázatos. Egy normál szabadfelhasználású hitelt javasolnék. Ha ez nem működik, akkor egy ingatlan visszlizing lehet a megoldás. (privátban)
2012. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hájaaa ***** válasza:

Némely biztosító és bank ad már egészségügyi hitelt is! Inkább ennek nézz utána. 1-3milliót is adnak akár 3-4% kamattal. Ha ez nem jó akkor semmi.


Eladni meg ilyen piaci körülmények mellett is max féláron tudnátok gyorsan eladni de akkor is a papírmunka még hetekig-hónapokig eltarthat.

2012. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 okoskatörp ***** válasza:

#5


Igen, a már meglévő nagyösszegű életbiztosítás terhére, ami ilyenkor a fedezet. Ha ilyen nincs, akkor nem működik.

2012. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOKAT.IGEN RIZIKOS AZ UZSORAKAMAT.ÉS MEG IS ILYEDTEM,MIKOR OLVASTAM,HOGY ATTOL NEM SZABADULNÉK MEG ELADNI GYORSAN UGYAN NEHÉZ PEDIG TEHERMENTES SZÉP 2 SZOBÁS LAKÁS BP.EN.beszélek ügyvéddel.Talán részletre eladni hamarabb megy,vagy van valam,i megoldás.Hitelt felvenni nem szeretnék.Mert ami házban most lakunk,jelzálog van és az nekem untig elég

fizetnem.Az ügyvéd aki ingatlanokkal foglalkozik biztos tud megoldást,föleg ha részesül az eladási árbol,és áron alul eladjuk,is jól járok.

2013. jan. 3. 18:58
 8/8 hájaaa ***** válasza:
A COFIDISnél van egészséghitel és NEM kell életbiztosítás. MOndjuk ahogy láttam csak 1millióig adnak, de anyuka apuka veszi fel akkor megduplázzátok.
2013. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!