Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cibezz számlacsomag vagy OTP...

Cibezz számlacsomag vagy OTP junior a jobb? Most lettem 18 és nem tudom melyiket válasszam. Úgy tudom ez a kettő a legkedveltebb, de ha valaki tud másikat is írni, annak is örülök.

Figyelt kérdés

Pro és kontra véleményekre lennék kíváncsi.

A segítő válaszokat köszönöm!



2013. jan. 6. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Cibezz, én teljesen elégedett vagyok vele.
2013. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt eltudod mondani miben jobb?
2013. jan. 6. 16:57
 3/12 anonim ***** válasza:

Azt nem, de ha honlapon megnézed a kondíciókat, akkor megtalálod a különbségeket!

Én anno az OTP-ről csak rosszat hallottam (hogy mindig lehúzzák az embereket), CIB nagyon tetszett, ezért választottam ezt, meg a megtakarítási számla miatt. Ezt is érdemes megnézni (Cibezz megtakarítási számla).

2013. jan. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Várok még véleményeket, de egyébként nekem is szimpatikusabb a cibezz.
2013. jan. 6. 17:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha bankról van szó én 100x jobbnak tartom a CIB-et (mindkettővel van tapasztalatom), de ez attól is függ, hogy mire akarod használni.

Vásárlás mindkettővel ingyenes.

Kp. felvét: CIB-nél megszűnt az ingyenes kp felvét, most 370 ft/alkalom körül van, OTP-nél 1 darab havonta ingyenes (utána nem tudom pontosan mennyi, de azt hiszem kevesebb)

Átutalás: CIB-nél netbankon keresztül MINDEN (bankon belül/kívül) átutalás ingyen van, OTP-nél ha jól tudom 200 ft/alkalom, de biztosan nem ingyenes.


Ezen kívül a CIB-hez lehet "Cibezz megtakarítási számlát" kérni, aminek az a lényege, hogy ha havi min. 2000 ft-ot ráteszel és nem veszel le semmit, akkor kimagasló kamatot kapsz (5-7% körül).

OTP-nél pedig PayPass-os kártyákat adnak, ami érintés nélküli vásárlást tesz lehetővé.

Befizetés a számlára mindkét banknál ingyenes (ez azért érdekes, mert nem mindig van így)


Érdekes lehet még pl., hogy akarsz-e diákhitelt felvenni, mert van olyan bank, ahol ennek az ügyintézéséért díjat számolnak fel.


Összességében - a kp-felvétet és a paypass-t kivéve - én a CIB-et ajánlom, eddig sok OTP és CIB bankban jártam már és sokkal jobb tapasztalatom van a CIB-bel kapcsolatban. Az OTP-nél ami már tényleg aggályos, az az adatkezelés, ugyanis bevett gyakorlat az OTP-nél, hogy odamész, és az előtted lévő 2-3 ügyfél összes adatát láthatod, mert a szerződések ált-ban szétszórva ott vannak előtted az asztalon.

2013. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez valóban hasznos válasz volt!:) Annyit még megkérdeznék, hogy lehet e az átutalások célba érésének hosszában különbség, és hogy az mennyire hátrány, hogy többen OTP-sek, mint CIB-esek? Legalábbis úgy tudom OTP-s több van.
2013. jan. 7. 15:15
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként úgy tűnik diákhitelt is igényelnem kell majd, szóval igen akarok majd diákhitelt.
2013. jan. 7. 15:17
 8/12 anonim válasza:

Szerintem OTP azért jobb mert mindenhol van fiókja meg atm-je. Nekem az otp szimpatikusabb. Van netbank okos telefon alkalmazás. Derintem a pay pass is hasznos főleg most, hogy egyre több az elfogadóhely.

De neked kell döntened.

2013. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Gránitbank nem jöhet szóba?


Teljesen magyar bank, betéti biztosítással 0ft-os költséggel. csak a kártyáért kell fizetned.

2013. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
illetve 4x vehetsz fel pénzt bárhol havonta.
2013. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!