Van esélyem hitelt kapni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a bank dönti el,de hátha van egy hitel ügyintéző erre,és tudna valamit mondani erről.

3hónapnál picit régebb óta dolgozom jelenlegi munkahelyemen,23éves vagyok,vidéken élek(nem tudom,ez számít-e). Átlag keresetem 110-115ezer ft,ami mindig megjön,volt példa 130ezerre is a 3hónap során.Normális,megbízható,nagy multú magyar nagyvállalatnál dolgozom.Sajnos lakásom nincs,így az fedezet nem lehet.15millió ft értékű autót szeretnék venni,önerő nem lenne akadály természetesen.

Kaphatok hitelt szerintetek,ha igen,milyen korlátozások és feltételek lennének irányomba a bank felől?


2013. jan. 11. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb banknál 6 hónapos munkaviszonyt várnak el.

Nem írtad mennyi pénzt kérnél de 110-115 ezer forintod bérnél milliós hitelt ne várjál.

2013. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Maximum 1-2 millió hitelt kaphatsz. Gondolom nem ennyire gondoltál.
2013. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van 13-14 milliós önerőd, akkor lehet esélyed, de valami miatt úgy gondolom, ha az rendelkezésre állna, akkor már vennél egy 3 hónapos használtat ugyanebből a kocsiból és nem hitelért mennél. (Persze, ha új kocsiról beszélünk)


Emellett azért számolni kell azzal is, hogy a törlesztőd és az életviteled mellett fent is kell tartanod az autót (biztosítások, üzemanyag, adók, stb). Ráadásul nem további 3 hónapról van szó, hanem évekről.


Havi 115-130 ezres fizetés mellett nem tudom ennél a cégnél hány munkatársadnak van ilyen értékű kocsija, de valami azt súgja, hogy a jelenlegi fizetésedhez képest aránytalanul magas presztízst akarsz képviselni.


Nem rosszallásból, csak sok estben "jó magyar szokás", ha van egy munkatársad pl. akinek ez nem tetszik, az bejelenthet névtelenül is a NAV-nál egy vagyonosodási vizsgálatra, és akkor a 13-14 milliós önerőddel is el kel számolnod.


Ha még sincs, akkor pedig nem értem, mihez kell ekkora értékű autó?


Ne értsd félre, rengeteg ilyen gondolkozású ember van, igaz harmad ennyiért vett kocsikkal..

2013. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jajjj,bocsi,nagyon elszúrtam.:)


1.5millió értékben szeretnék autót venni és 20% önerőt befizetném természetesen,tehát 1millió200ezer HUF hitelre lenne szükségem.

2013. jan. 11. 20:23
 5/5 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
autóhitelnél általában 3 hónapnál többet kérnek. Inkább 6 hónapot...
2013. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!