Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha több dologra szeretnék 1...

Ha több dologra szeretnék 1 nagy összegű hitelt felvenni (autóvásárlás, tűzifa, bútorok, diákhitel végtörlesztés, akkor a szabad felhasználású hitelt kell választanom? Milyen lehetőségek vannak még? Melyik bankot javasolnátok?

Figyelt kérdés
kb. 4 millió kellene, ingatlan fedezet lenne, de nem szeretném igénybe venni, mégha így drágább is. Esetleg konkrét törlesztőrészlet összeg pl 10 éves futamidőre? sok banknak nincs rendes kalkulátora, személyes tapasztalat is érdekelne.
2013. jan. 14. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezek a célok nem lakáscélok, ezért csak szabadfelhasználású hitelt lehetne rá igényelni, de ekkora hitelt ingatlan fedezet nélkül csak nagyon magas (250-300.000Ft netto) fizetés esetén adnak, mert magas a kamat és rövid a futamidő. A havi törlesztőrészlet pl 8 évre kb 100.000Ft/hó lenne.

Én a helyedben átgondolnám alaposan, mik azok a dolgok, amikre mindenképpen szükség van. Egy olyan háztartásban, ahol a tüzifára hitelt kell felvenni, meggondolandó a többi cél, mert így nagyon gyorsan el lehet adósodni. Fűteni minden évben kell, viszont ha már most sem tudod megvenni a fát kp-ból, mi lesz akkor, amikor már a hitel részleteit is fizetni kell?

2013. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, azóta átgondoltam, de 2 milliót fel kell vennem. Új életet kell kezdenem, májustól lesz rendes fizetésem, a lakásomat ki tudom adni, most gyed-en vagyok, de utána a fa árát hónapról hónapra összegyűjteném. Ez egy szolgálati lakás, tanárként kapom, 60 km-re van a lakásomtól, ezért még mindig jobb, ha indulásnak veszek fel amennyit muszáj, aztán az albérlet árából törlesztek. Később már nem lesz gond, de válás után nehéz újrakezdeni. Autóra meg fára mindenképp szükség van, a diákhitelt fizetem, ahogy eddig, de annak sosem lesz vége. Az is most 2 millió körül van, azért gondoltam, ha már lúd, legyen kövér, de tényleg túl kövér lett volna :)

Köszi még egyszer!

2013. jan. 14. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben kapsz hitelt, ha már bért fogsz kapni, vagy van adóstársad. A GYED nem megfelelő jövedelem, arra nem adnak jelenleg még jelzálog hitelt sem.

A Diákhitel kamata jobb (8%), mint bármelyik bank szabadfelhasználású jelzáloghitele. Ha nem csak a minimum kötelező részt vállalod, hanem időnként előtörlesztesz majd, vagy havonta magasabb részletet vállalsz később, akkor intenzíven fog fogyni a töketartozásod.


A kötelező minimum fizetésével a 2 millió Ft tartozás nem hogy nem fogy, de még folyamatosan nőni is fog, mert még a kamatra sem elég, amit havonta fizetsz.

2013. jan. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél :)
2013. jan. 15. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Hitelekről bármit kérdezhetsz, naprakész vagyok:)
2013. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!