Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol van a legnagyobb biztonság...

Hol van a legnagyobb biztonságban a pénzem?

Figyelt kérdés

Szeretném a pénzemet úgy elhelyezni, lehetőleg bankban, hogy biztosítva legyen.Tehát ha válság vagy bankcsőd lesz, én akkor is hiánytalanul hozzá tudjak jutni a pénzemhez.

Van ilyen lehetőség?Mert ha az otthonomban tárolom, azt kirabolhatják.Máshova nem tehetem, szóval?



2013. jan. 16. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A bankbetétek 100 ezer euróig biztosítva vannak, erre a célra hozták létre az Országos Betétbiztosítási Alapot (OBA).
2013. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogyha a pénzed kevesebb, mint 30 millió forint vagy éppen annyi, akkor bárhová teheted (bankba, tehát nem otthon), biztosítva van.
2013. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondták, hogy nem függ attól mekkora az összeg, ha bebukik a bank, vagy külföldre disszidál, akkor a pénzedtől búcsút vehetsz, vagy talán egy részét megkapod.Persze ezt egy ismerősömtől halottam, tehát alapja nem sok van.Bankba is el akartam már menni a kérdéssel, de nem nagyon bízom a bankokban manapság.

Köszönöm a válaszod.

2013. jan. 16. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül többed van, mint 30 millió, akkor csak annyi dolgod van, hogy több bankban tartod a pénzed, de mindben maximum 30-at. Így minden szempontból biztosítva vagy.

Ha esetleg kevés bank van Magyarországon, annyiszor 30 milliód van, akkor vidd külföldre a maradékot.

Remélem most már mindenre válaszoltam. :D

2013. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nos, így már érthetőbb.Nem 30 milliókról van szó, jó is volna.Csak pár százas, amik keservesen összekapargattunk. :)
2013. jan. 16. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!