Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Menjek bele a chf fixálásba?...

Menjek bele a chf fixálásba? Mert nagyon nem tudom eldönteni, hogy miért ajánlotta ezt az állam illetve a bank fel, soha nem tettek kisemberért semmit! Szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ mekkora a tőketartozásod most. Ha bele is mész, a 180 ftos CHF és a mostani törlesztőrészleted közötti különbséget mindenféleképpen érdemes lakástakarék kasszába befizetni. Szerintem nagyon sokan fognak abba a hibába esni, hogy nem fogják fel, hogy ezzel a "könnyítéssel" egy újabb hitelt vesznek a nyakukba.
2013. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
68 lenne ha nem kérném, és 53 ha kérem! de barányban keveset keresünk, de nem tudom, olyan átverésnek tűnik az egész, új szerződést kell aláírni, meg ilyenek! Elmennt már a bizalmunk sajnos! Javaslatokat kérek!
2013. jan. 21. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha nehezen is, de ki tudod fizetni a jelenlegi törlesztő részletet, akkor inkább fizesd azt, mert aki most könnyítést kér, az később duplán olyan nehéz helyzetben lesz, amikor 5 év múlva már az új hitelét is törleszteni-e kell.


Annak érdemes választani a chf fixálást, aki most átmenetileg nehéz helyzetben van, de pár év múlva jobb helyzetben lesz, nőni fog a fizetése, bevétele, stb.

2013. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt még kifelejtettem, hogy ha vagy annyira fegyelmezett, hogy 68 ezer helyett 53-at fizetsz és a maradék 15 ezret befizeted lakástakarékba, akkor megéri. De sokan ezt nem csinálják, csak örülnek, hogy most pár ezerrel kevesebbet kell törleszteni és a maradékot elköltik, felélik. Ez veszélyes.
2013. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jaja, teljesen egyetértek az előző hozzászólóval. Nagyon sokan bele fognak ebbe a csapdába futni sajnos:( 5 év múlva dupla teher lesz, ha most nem teszik félre a pluszt, ami fennmarad a könnyítés miatt.
2013. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!