Váradi Attiláné kérdése:

2007-ben jelzálog hitel vettünk fel. A magas törlesztő részletek miatt már egy éve nem tudjuk fizetni. Olvastam arról hogy a bankok nem jártak el helyesen. Hallottam arról hogy van egy ügyvéd aki ingyen elvállalja az ügyet. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Minden használható információt szívesen fogadok. Köszönettel.Váradi Attiláné

#kilakoltatás #jelzálog hitel.hitelesek
2013. jan. 23. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

A bankok nem jártak el helyesen, mert boldog-boldogtalannak osztogatták a hiteleket, olyanoknak is, akiknek még 1 millió forint megtakarításuk, vagy 10% önerejük sem volt.

A bajba került emberek hibásak, mert erőn felül vettek fel hiteleket, anélkül hogy komolyabban átgondolták volna a jövőjüket.

Az állam hibás, mert ész nélkül osztogatta az ingatlancélú támogatásokat és elérte, hogy olyan is vehessen lakást, aki 0 forint önerővel bír.


Nem mindegy, hogy miért hibáztatnád, miért perelnéd a bankot. Ha például önkényesen módosította a havi törlesztőrészletet, amit nem indokolt volna a (ha deviza alapon vettétek fel) a forintgyengülés, akkor már született olyan ítélet, ami emiatt semlegesnek ítél meg egy szerződést. DE, ez is csak azt jelenti, hogy vissza kell fizetni kamatok nélkül minden forintot a banknak, amit eredetileg kaptatok.


Ha részletesebben írnál a történetedről, biztos mi is okosabbak lennénk és könnyebben tudnánk válaszolni.

2013. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Osztom első véleményét.


Még egy "hiteles", aki nem hibás semmiben, hanem a gonosz genyó bank ráerőltetett egy olyan hitelt amit szegény nem tud fizetni...

2013. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen részletes lehet az írásom.2006-ban az OTP banknál vettünk fel hatmillió forintot/frank/ de forintban kaptuk.Tartozásaink kifizetése üzletünk és lakásunk rendbe tétele végett.Majd 2007-ben a kereskedelmi és hitelbanktól tízmilliót vettünk fel..Kifizettük az OTP kölcsönt ebből.2011 behívtak /kereskedelmi és hitelbank/

szerződés módosításra.Ekkor már egy évig kevesebbet fizettünk a bank engedélyével.Aláírtuk a szerződés módosítást.Aztán már olyan magas volt a részlet hogy nem bírtunk vele.kb 2 hónapja a bank lefényképeztette a házunkat a külön álló üzletünkkel/egy telken van/ együtt

Most meg már felmondták a szerződést.

Mit tehetünk?

Köszönöm a választ amit írt . Én még fogok írni a Kásler Árpád előre haladása ügyében lesz kérdésem.

.

2013. jan. 24. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Már nem sokat tehettek, ha felmondták a szerződést. Vagy ki tudjátok fizetni (vélhetően egy összegben kéri majd a bank a pénzt...) vagy úszik a jelzálog (vagyis az ingatlan).
2013. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na látom (1.-2.) nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik... Ugye.


Hát én hitelközvetítő voltam egy olyan időszakban, amikor stabil volt a magyar viszony, simán hihető volt, hogy a helyzet olyan is marad, hogy bevállalható marad akár 20 évig is. Ráadásul a belső tanfolyamokon is úgy oktatták, hogy a fran(k) árfolyama ignadozhat, de olya kis mértékben, hoyg az smafu, bagatell.


Tehát én hiszem és vallom, hogy nem kizárólag a hitelfelvevők a ludasak. Sőt! Akkori jövedelemmel, akkori törlesztőrészletet ma is vígan tudnának fizetni.


Ennyi.

2013. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is bankban dolgoztam (az első vagyok).

Belső tanfolyamokon én is csak olyanokkal találkoztam, hogy örökre kánaán marad minden, de ezt a gondolatot nem vettem át.


Állandóan azt szajkóztam a hitelt felvenni készülőknek, hogy Magyarországon az előző században is 3 pénzt használtunk és ugyanennyi rendszerváltás is volt, szóval mielőtt 15-20 évekre eladósítják magukat gondolkodjanak el egy kicsit. Főleg aki már a felvételkor is 40 év felett volt, az már megélt 1-2 dolgot.


Senki nem fogadta meg a tanácsom.


És le is írtam az előző válaszomban, hogy szerintem a bankok, az állam és az emberek ugyanolyan mértékben hibásak az adósságokért. Az emberek akik ebbe a helyzetbe kerültek az előre nem gondolkodás miatt hibáztathatóak. Mondom, alapvetően olyanok vették igénybe a hiteleket évekig, akiknek nem volt fél-1 éves megélhetésre való megtakarításuk (ha elvesztik a munkát, akkor a korábbi színvonalon tudnak élni még addig abból), vagy soha nem volt 1 milliójuk sem az életben, vagy még az önerejüket is az állam fizette.


Semmi nem tántorította el őket a hiteltől. Aki nem gondolkozott racionálisan, csak a jelent nézte azzal mit lehessen kezdeni?

2013. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!