Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladósodtam mert nem tudom...

Eladósodtam mert nem tudom fizetni a hitelem. Mi a menete a végrehajtásnak? Svájci frank

Figyelt kérdés
vettem egy lakást 6 évig szépen törlesztettem.50 ezer forinttal de felemelkedett 128 ezerre plusz rezsi.az egész életem abban a lakásban volt minden kis pénzem ráköltöttem.100ezer ft sem kerestem.sajnos nem tudtam tovább fizeti.közben terhes lettem .itthon vagyok a gyed-en. fél éve nemtudom fizetni.mit fognak tenni?ha lesz munkahelyem csak akkor tudják vonni a 33%-ot ha van bankártyám?a gyes-böl vonják?gyerekem örökli a tartozást?
2013. jan. 24. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha lesz munkád, alapból vonják a fizetésből a 33%-ot. Úgy tudom igen, a GYES-ből is vonhatnak tartozást. A gyerek maximum akkor örökli, hogyha te valamikor meghalsz jó esetben 50-60 év múlva és még mindig lesz tartozásod.


Miért pont lakást vettél? Ha fiatal vagy, akkor albérletet "kellett volna", hogy bármikor tudj költözni is és mobil legyél. Ha jól hallom át, apuka ezek szerint nincs a képben.

2013. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen egyedül vagyok vele.5évig albérletben voltam.vágytam egy sajátra.mert kidobott pénz volt az albérlet akkor még látlatáron sem úolt a válság.
2013. jan. 24. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem az albérlet volt a kidobott pénz, hanem ez a lakásvétel, hiszen most összességében sokkal több pénzt tettél bele, mintha albérletben lettél volna és úgy fogod bukni a lakást, hogy még marad is pár millió tartozás a nyakadon.


A gyerek adósságot csak az örökség értékéig örökölhet. Tehát ha az össz ingóság, amit ráhagysz 1 millió forint és a tartozás 2 millió akkor visszautasítja az örökséget és kész.

2013. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha már felmondta a bank a hitelszerződést, akkor átadja a végrehajtónak behajtásra. A vh. megvizsgálja h. van-e jövedelem, bankszámla ami terhelhető, egyéb ingó vagyontárgy, pl. gépkocsi. Ha ezekből nem várható a megtérülés, akkor becsértéket adnak az ingatlannak és kitűzik árverésre.
2013. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Istenem, komolyan nem hiszem el! Albérlet, forint hitel, nem sorolom tovább. Próbáld ELADNI a lakást, így még megúszhatod a végrehajtást. Eladni, hitelt visszafizetni, albérletbe menni. Ez van. Sajnálom.
2013. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs fizetésed, a bankszámlád inkasszózhatják, a teljes rajta levő összeggel, nem, nézik milyen jövedelem ami van mindet.
2013. máj. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!