Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Havi 50000ft-os (más bankba )...

Havi 50000ft-os (más bankba ) utalás esetén érdemes társkártyát csináltatni?

Figyelt kérdés

Az otp-ből utalnának , erstés kártyámra !

Érdemes ezért az otp-nél nyitni egy társkártyát ?



#utalás #OTP #havi utalás
2013. febr. 3. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi köze van az utalásnak a kártyákhoz? Utalás az bankSZÁMLÁK között történik. A bankszámlán lévő pénz egyik elköltési módja a bankkártyás tranzakció (pénzfelvétel, vásárlás). Csak egy utaláshoz tehát teljesen fölösleges a társkártya. Viszont ha nem életbevágó a két banknál vezetett bankszámla, akkor érdemes a két számlát összevonni egy bankba, akkor már van értelme a társkártyának.
2013. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elnézést , csak nem vagyok jártas a bankok világába 18 éves vagyok és a netes fizetésen kívűl nem használom másra ergo nem is nagyon kutakodtam , és érdemes a számlámat átvinni az otp-ez , úgy értem megéri ? kb fél évig fogom kapni a havi 50000ft-t
2013. febr. 3. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha annyira megbízik benned az otp-s házastárs? családtag? hogy a saját számládhoz társkártyával hozzáférést ad, akkor megérheti.


Legfontosabb meggondolandó, összehasonlítandó díjak, egyéb körülmények:

- A társkártya éves díja mennyibekevesebbe kerül az otp-nél, összehasonlítva az erste bankos számlád számlavezetési költségeivel egy évre kiszámolva?

- Kártyás készpénzfelvétel költségei mennyibe kerülnek az otp-s társkártyával, és mennyibe kerül most neked az erste banknál. Főleg most a tranzakciós illeték miatt megemelkedett díjakkal számolva.

- Ha így is az jön ki, hogy jelentősen olcsóbb a társkártya megoldás az otp-nél, gondold át azt is, hogy az erste-s számládról tudsz saját magad átutalni, ha kell. Az OTP-s számláról nem tudsz utalni ha kellene. Illetve csak akkor, ha meghatalmazást ad az otp-s ügyfél banknál, hogy a számlája felett rendelkezhess te is.

2013. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, elkerülte a válaszom és a kiegészítésed egymást :-)


Ha csak fél évről van szó, nem éri meg átvinni a számládat az OTP-hez.


A társkártyára egész éves díjat ki kell fizetni, míg a havi 50000 forint utalásra is kb ugyanannyi utalási díj lesz. Szóval ugyanott tartasz. Nem beszélve a bankváltás-ügyintézési maceráról.

2013. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem érdemes.
2013. febr. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!