Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a Diákhitel...

Mi a véleményetek a Diákhitel 2-ről?

Figyelt kérdés

továbbtanulás előtt állok és most sokat hallani erről a lehetőségről is, de nehéz eldönti h tleg így van e minden, (gondolok itt a 2%-os kamatra, h csak 30 éves kor után kell elkezdeni törleszteni v ha 10 éves munkaviszonyunk volt és az összeg nemhaladhatja meg a 20 000Ft ot v akkori fizetésünk 10%-át)

Mondják h nemjo hitellel inditani, de sokmindenkinek nincs más lehetősége a mostani oktatás miatt, és ez kedvezőnek hat ha nincs buktató benne



2013. febr. 4. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen hitelt nem szeretünk, de igazából ez nagyon megéri. Van pénzem amúgy is, de ennek ellenére lehet, hogy diákhitel 2-zök, mert egyszerűen jobban megéri anyagilag. A 2% kevesebb, mint az infláció.
2013. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hülye vagy ha felveszed. Menj állami szakra és nem kell tandíjat fizetned, vagy vállalj inkább diákmunkát.
2013. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. : Ha itt élsz az országban, akkor te is tudod szerintem, hogy nagyon sok állami szakra bejutni most már lehetetlen másrészt nem mindenki teheti meg, hogy pl nappalira sem tud mindenki menni, mert ott a koli, utazás, kaja, jegyzetek, költőpénz...Melyik szülő tudja ezt a mai világban havonta finanszírozni?

A diákmunka meg közel sem tud semmi költséget fedezni, nappali mellett meg még nem is olyan egyszerű dolgozni.

Úgyhogy kérdező: Ha tovább akarsz tanulni, és csak így tudod megoldani, akkor vedd fel bátran.

Én is felvettem a diákhitelt anno, mikor fősulis voltam, és meg is érte. Elvégeztem a sulit, lehet, hogy havi 20 ezret fizetek vissza, de nettó 190 ezret keresek, így is megmarad 170ezrem. Hol keresnék a diplomám nélkül ennyit? Ez egy utólagos tandíj, így kell felfogni, pénz hiány miatt ne akarj leragadni egy érettséginél, ami kb. semmire nem jó.

A diákhitel 2-nek pedig nagyon jók a feltételei.

2013. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, igazábol közgazdasági szakon vagyok, így valószínű ebben az irányban megyek tovább tehát állami támogatott szakra esélytelen a bekerülés, így ha nem lesz más lehetőség nekemis felkell vennem
2013. febr. 7. 16:52
 5/5 anonim válasza:
Egyszer régen nekem majdnem az életem ment rá. Soha többet nem vennék fel. A dupláját kellett visszafizetni, havonta baszogattak. Ez valami zsidó találmány lehet, amiért lehet nobel díjat is kaptak.
2013. febr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!