Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az ingatlan illetéket mi...

Az ingatlan illetéket mi alapján határozza meg a NAV?

Figyelt kérdés
Amennyiben ingatlan illeték kifizetésére kerülne sor, mi alapján határozza meg az összeget a NAV? Számít a vételár, vagy kijön a hivatalból egy értékbecslő és az alapján, valamint az egyéb paramétereket figyelembe véve állapítanak meg egy összeget?
2013. febr. 6. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Vételár és funkció alapján törvénybe van rögzítve a mértéke, már ha vásárlásról beszélünk..
2013. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 zoldzivatar válasza:
Én úgy tudom, hogy az adásvételit készítő ügyvéd küld egy példányt a szerződésből a NAV felé is, a Földhivatalnak éppúgy. Tehát aki jön majd felmérni, tudni fogja a vételárat, de nem számít sokat, van olyan, aki be sem megy, a közelben levő meghirdetett ingatlanárakból tájékozódik, de van olyan, aki bejön, komolyan veszi az állapotfelmérést, esetleges azóta történt felújítások például figyelembe veszi, esetleg vár egy borítékra.. szerintem egyénenként változó. Egyfajta kiszolgáltatott helyzet.
2013. febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 zoldzivatar válasza:
Ja és az "egyéb paraméterek" talán akkor jöhetnek számításba, ha valaki részletekben kívánja befizetni a vagyonszerzési illetékét. De olyanra is van, aki fellebezi a hivatali értékbecslést. Megyénként más, mennyire veszik figyelembe a szociális rászorultságot, felvett hitel mértéke vagy bármire hivatkozni lehet, egy próbát lehet megér. De én sem vagyok jártas, csak ezeket hallottam.
2013. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van amikor elfogadják a szerződésben szereplő vételárat, van amikor felülbírálják.
2013. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát köszönöm!
2013. febr. 8. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:

A szerződés, tehát a vételár alapján állapítják meg, az alábbi módon: [link]

Olyan eset már az ismeretségi körömben volt, amikor az akkor még APEH irreálisan alacsonynak ítélte meg a vételárat, ezért kiküldte a helyszínre egy munkatársát, aki ott megállapította az ingatlan értékét, majd az alapján állapították meg az illetéket.

2013. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2013. febr. 11. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy aktuális cikk a témában:

[link]

2013. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!