Hogyan fogalmazzam meg a banknak azt a kérésemet, hogy a fennálló lakáshitel tartozásomból engedjenek el bizonyos összeget, mert nincs több, viszont jóval több ez a pénz, amit anno felvettem?

Figyelt kérdés
Hozzá jutottam egy nagyobb összeghez, és úgy gondoltam, kitörlesztem a hitelemet. 14.7m vettem fel, most kb.21m körül van.Amit most be tudnék fizetni az kb.17.5m. Van-e esélyem arra, hogy elfogadja a bank ezt az összeget? Még 20 évig kellene fizetnem a törlesztőrészleteket!

2013. febr. 15. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Be kell menni, egyezkedj velük, de eszesen.

Ha nem akkor perelni kell. Most úgy is a devizahitelesek el kezdtek perelni.

2013. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ekkora összeget be tudsz fizetni, akkor van.


Mivel az az összeg amit felvettél így már bőven törlesztve lesz, sőt az évek alatt is törlesztettél gondolom.


Ha 17,5 m-t felajánlasz, jó esélyed van, hogy meg tudsz egyezni.


De legyél nagyon körültekintő. Nem ártana esetleg egy ügyvédet magaddal vinned.

Bár ha értesz a témához vagy van rokon, barát aki ért úgy is jó.


Előfordult már, hogy más került a papírra mint amiben megegyeztek és csak véletlen szúrt szemet, hogy nem erről volt szó. A bank meg pofátlanul aláíratta volna.

2013. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért ne fogadná el a bank a pénzt? Viszont, ha ezzel le is szeretnéd tudni a hiteled, az nem fog menni. Előtörlesztésnek hívják, amit szeretnél. A bank átszámolja, hogy a befizetés után mennyi van hátra, és azt törlesztheted tovább.
2013. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3

A kérdező nem erről beszélt.


Miért ne fogadná el a pénzt? Még te hiszed azt, hogy a másik ír hülyeséget, pedig te nem érted meg sem a kérdést, sem amit én írtam.


Egyéni elbírálás szerinti hitel újratárgyalás amit szeretne a kérdező.

Van rá esély. Nem gyakori, de van és meg kell próbálni.


Nem bűn ha nem értesz hozzá, de nem a másik a hülye.

2013. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Komolyan gondoltad, hogy besétál a 17 milliójával, és lezárja a 21 milliós hitelt? (árfolyam függően több és kevesebb is lehet, ez igaz)


Előtörleszthet, erre lehetősége van a szerződés szerint, tehát a bank elfogadja a pénzt, majd megnézi mennyi van hátra. A tartozásból nem fognak elengedni semmit, mert egy rakás pénzzel sétál be a bankba. Még azoknak sem engednek el semmit, akik hónapokat csúsznak a törlesztővel.

2013. febr. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Látod, pont erről beszéltem.


Még te csinálsz úgy mintha a másik totál hülyeséget írna és te oktatod ki, közben fordítva lehetne.

Úgy látszik hiába írtam már korábban is.


Igen, nem egy példa volt már a hitel újratárgyalására, részleges elengedésére.

Nincs elterjedve általánosan, de van amikor sikerül új szerződést kötni bankkal.

2013. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sok embernek fogalma sincsen arról hogy egy bankban is lehet alkudozni!


Persze időpontot kell kérni egy magasabb beosztásúhoz,

és nem a pultos rabszolgákkal kell egyezkedni.

A helyedben csak 15-öt mondanék indulásként, azután hozzá állás kérdése csak, hogy mekkora összegnél állapodtok meg.

2013. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, ma voltam a bankba és a hölgy, akihez sorszámot kaptam nem tudta, mi a teendő az ügyemben.Ennyit mondott: náluk ilyenre még nem volt példa, de írjam le levélben a szándékomat a központ felé. Ők majd döntenek.Hát megtettem, megírtam, türelmetlenül fogom várni az eredményt. De a hölgy szerint, bár még erre ugye nem volt példa, nem valószínű, hogy belemennek. Tapasztalatom szerint, ez a világon az egyik legrugalmatlanabb bank a világon, de akkor ez volt az egyetlen ahol tudtam hitelhez jutni. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz a vége, de jól megindokoltam az biztos. Még csak annyit tennék hozzá, hogy ezt a pénzt én nem loptam, sajnos nem is nyertem, hanem egy nagyon szomorú eseményből kifolyólag jutottam. Nem számítottam rá, ezért gondoltam úgy, hogy ez lenne a leghasznosabb, ha erre költeném. Megszünne a hitelem és a pénz is jó célt szolgálna.
2013. febr. 19. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Személyes találkozót kellene kérni egy magasabb rangú banktisztviselőtől. Pl. a helyi bankfiók igazgatójától. Ő sem illetékes dönteni az ügyben, de több infoja van, illetve ő terjeszti fel a bank központja felé az ügyedet.
2013. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!