Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloggal terhelt lakás...

Jelzáloggal terhelt lakás eladása az alábbi módon lehetséges?

Figyelt kérdés

Az én lakásom a plusz fedezet a családom által vásárolt ház hiteléhez.Még csak 6 év telt le a hitelből,de én mindenképpen szeretném eladni az én lakásomat!

Tehát lehetséges,hogy én megbeszélem az OTPvel,hogy eladom ezt a lakást,az érte kapott összeg automatikusan megy az OTPs bankszámlára és amint megvan a másik ingatlan amit meg szeretnék venni erről a számláról megy a kifizetés és automatikusan mehet rá a jelzálog.

Én a pénzhez semmiféleképpen nem tudnék hozzáférni,ők meg nem buknak vele semmit.

Jó sok papírmunka tudom és sok pénzt kéne kifizetnem a csere miatt,de olyan jó ajánlatot kaptam a lakásra,hogy még így is én jönnék ki belőle jól.

Azt ne írjátok kérlek,hogy fizessük vissza a hitelt és kérjünk másikat,mert az viszont tényleg képtelenség.

Köszi a tanácsot!!!


2013. febr. 16. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges.


A banknak sem érdeke, hogy téged belekényszerítsen, hogy a hitel lejártáig abban a lakásban élj, amit kiegészítő fedezetként adtál a banknak egy jelzáloghitelhez.


A bank abból nem fog engedni, hogy akár egy pillanatig is kimehessen alóla a biztosíték, tehát csak olyan megoldást fog engedni, ami vízhatlan számára ebből a szempontból. Vedd figyelembe, hogy a csalás nem csak lehetséges, de a gyakorlatban elképesztő méreteket ölt, és a banktól sem elvárható, hogy jóhiszemű, hiszékeny, vagy bizalomra épülő megoldást engedjen.


És itt van a bökkenő, ennek a rövid átmeneti állapotnak a "vízhatlanná" tétele igen körülményes, pl. földhivatali bejegyzések szempontjából.

2013. febr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

folyt.:


én azt javasolnám a banknak, hogy a lakásért kapott pénzedet tegye egy óvadéki számlára a te megbízásod alapján, addig te nem nyúlhatsz hozzá értelemszerűen, amíg a másik ingatlanra a jelzálogjogot be nem jegyezték a bank javára.


Ez azt jelentené, hogy ha te mégis hozzányúlnál az átmeneti idő alatt az óvadéki számládhoz, akkor a banknak megnyílna a joga arra, hogy felmondja a családi házra kötött hitelszerződést fedezetelvonás miatt. Ekkor az óvadéki számládon lévő összeg betörlesztésére a banknak azonnal megnyílna a joga, te seggre esnél, így nyilván nem fogod megtenni.


Miután a megvásárolandó lakásra a fődhivatal bejegyzi majd a bank jelzálogjogát, neked megnyilik a jogod az óvadéki számlán lévő pénz feletti rendelkezéshez.

2013. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És azt tudod,hogy mennyi időhöz szokták ezt kötni?

Tehát én pl. márciusban eladnám a lakást,meddigre kellene egy másikat találnom?

És hogy érted azt,hogy csak utána nyúlhatnék a pénzhez hozzá,ha a másik lakáson már ott van jelzálog?Mert ugye én pont abból a pénzből akarnám fizetni a lakást,ami ott csücsül az OTP számláján.

Azt,hogy nincs hozzáférésem a pénzhez egy csöppet se zavarna,eszembe se lenne,így elvágni magam,csak már nagyon menni akarok!!!!

Szerinted milyen költsége lehet ennek a procedúrának?

Nagyon köszönöm előre is a választ!

2013. febr. 16. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:

ehhez a megoldáshoz az nyilván szükséges, hogy te az ingatlan adásvételi szerződésébe belefoglald, hogy a vevőre akkor száll át a tulajdonjog, ha a vételárat az óvadéki számlára átutalta. Ha az oda nem érkezik meg - okosba' való megoldási kísérlet miatt - akkor a vevőnek számolnia kell azzal, hogy amit kifizetett neked az kútba eshet, mert te esetleg nem adod át a tulajdonjogot, de a bankot ez hidegen hagyja, mert a tulajdonjog a tied marad, az pedig biztosítékként továbbra is a bank biztonságát szolgálja huncutkodás fennforgása esetén.


Ez ügyvédi munka szempontjából is valszeg költséges, mert az ügyvédek a legnagyobb rablók, és a banknak is többlet munkájába kerül, hogy kiókumlálja jogilag és leírja, ellenőrízze egyedi eljárások tucatjaiban ennek rendbenlétét, tehát költségoldalon ne számíts sok jóra.

2013. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

csak úgy kb. 500.000Ftból megállna?

Mert én nem tudom megsaccolni!!!

2013. febr. 16. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha te abból akarod kifizetni az új lakást, akkor az alábbit gondold végig:


1, a bank fedezet nélkül maradna, úttörő becsületszavadat pedig nem azért nem fogadná el a majdani pótlásra, mert már nincsenek úttörők. ( a földhivatali procedura körülményes és sok bizonytalanságot hordoz, ennek kiküszöbölésére nem biztos, hogy jogi megoldások gyógyírt jelenthetnek, mert kiskapuk keletkezhetnek az eljárásban, amit a bank nem fog megengedni a csalást kizárandó)


2, ha az eladó bízik benned, ( bízik ??????) , megengedi, hogy akkor jusson hozzá az eladási ár egy részéhez,

- miután a tőle megvett lakás tulajdonjoga rád szállt át,

- a fődhívvatal azt bejegyezte,

- a közjegyzői okiratba foglalt jelzálogjog is bejegyzésre kerül a bank javára.


A bank meg fog engedni minden olyan megoldást, ahol te, vagy az eladód fut kockázatot közöttetek létrejött egyezség alapján. A kérdés az, hogy ti bíztok-e egymásban.


Ja ???

2013. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az összegről lövésem sincs, egyedi procedúra, így sablonok nincsenek rá. Gondolj minél többre és legfeljebb kellemes meglepetés ér, ha annál kevesebb lesz ;O)


Ha végiggondolod jogi eljárásokban ez mennyi macerával jár és az ügyvédek mennyire gátástalanok, akkor azért lehet elképzelésed.

2013. febr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!