Most akkor ez hogy van?

Figyelt kérdés
Azt mondták a bankban hogy lemehetek -80 ezerig mivel van a folyószámlahitelem de viszont nem tudtam felvenni kp-t az automatából?! akkor hogy tudok lemenni minuszba?? nem értem... szükségem lenne a pénzre mert párom csinált nagy telefon számlát :( Köszönöm a válaszokat!!
2013. febr. 18. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
ha nem tudtál felvenni pénz, akkor vagy az lehet hogy már kimerítetted a hitelkeretet, vagy ha adott ki papírt a gép, azon rajta kell lennie, hogy mennyi pénz van rajta, vagy mennyivel vagy minuszban. Ha most adták hozzá a bankban a hitelkeretedet, akkor viszont lehet hogy egyből nem tudod használni, csak pár nap múlva.
2013. febr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a csaj bent a bankban azt mondta hogy felvan használva a 180 ezer... közben meg csak 100 at kapok fizut.... viszont a számlámon nincs semmi olyan hogy minusban lennék...

köszi a választ!

2013. febr. 18. 12:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy régebben vetted fel a 80-at. Amikor még azt sem tudtad, hogy hitelkereted van. Tudtál levenni pénzt, és örültél, nem nézted, hogy hitelkeret. Arra minden hónapban ha kapsz 100e ft fizut és mindig leveszed, akkor mindig mínuszban leszel. Pár ezret mindig benn kellene hagyni, és előbb utóbb megint 0-án leszel.
2013. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:) igen már egy éve vettem fel ezt a hitelt. és akkor már nem is tudok minuszba menni ezek szerint? ahh nem értem én az ilyeneket...de azért köszi!:D
2013. febr. 18. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen folyószámla-hitelek általában úgy működnek, hogy ha egyszer lemész mínuszba, akkor a következő fizetéseddel törleszted is a mínuszt, és akkor vagy kijössz épp nullára, vagy kicsivel fölé. Amikor legközelebb leveszel, megint a hitelkereted terhére veszel fel pénzt, és megint mínuszba kerülsz. Ez egy ördögi kör, amiből nem szabadulsz ki, csak akkor, ha tudatosan kevesebbet költesz néhány hónapig, tehát nem veszed fel a teljes fizetésed.

Amúgy meg azért nem érdemes az ilyen hitelkeretet használni, mert hitelkamatot fizetsz utána. Ez egyedül a banknak éri meg.

2013. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!