Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha a lakáskasszába...

Mi történik ha a lakáskasszába 1 havit elfelejtettem befizetni?

Figyelt kérdés
most néztem a bankszámlakivonatomat és az egyik hónapba elfelejtettem utalni, ilyenkor mi történik? arra a hónapra nem kapok támogatást se vagy egész évre nem kapok így?

2013. febr. 20. 16:42
 1/2 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

az általános szerződési feltételekben van azt hiszem erre vonatkozó rész. Úgy rémlik (nem kerestem meg, csak az oktatáson hallottakat próbálom előkaparni...), hogy be kell menned a fiókba, ott jelezned kell és 2-3 hónapot egyben befizetni, egyfajta biztosítékként, amit aztán utolsó 2-3 havi befizetésnek könyvelnek majd el...

Esetleg írj az LTP-nek egy emailt és kérj tőlük hivatalos választ. A fióki ügyintézők nem hiszem, hogy korrekt választ adnak Neked....

2013. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nem teszel semmit, de folytatod a megtakarítást, annyi hónappal csúszik a kiutalásod, ahány hónap kimaradt, más szóval, a vállalt megtakarítási hónapok számát teljesíteni kell. Ez nem jó megoldás, ha kölcsönt is szeretnél! Gondold meg, ha a megtakarítást nem fizetted pontosan, milyen garanciát lát a kölcsön visszafizetése esetén a lakástakarék? Jobb megoldás, ha kéred az ügyintézőtől a szerződés helyreállítását. Ez esetben be kell fizetned az elmaradt megtakarítást, az arra eső elvárt kamatot, és a ráeső állami támogatás egy részét. Pontosan megmondják az összeget, és 1 hónap elmaradás esetén ez nem jelent nagy különbséget. Így megmarad a szerződésszerű kiutalási időd, az esetleges kölcsön-felvételkor az 1. osztályú besorolásod, és természetesen a szerződésszerű kiutalási összeged. Érdemesebb szerintem ezt a megoldást választanod.
2013. febr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!