Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tud-e valaki olyan bankot,...

Ildikó93 kérdése:

Tud-e valaki olyan bankot, ahova beviszek egy kis összegű amerikai csekket és azonnal beváltják? Van-e egyáltalán ilyen?

Figyelt kérdés

Egy internetes munka révén kaptam egy csekket 50§-ról. Eddig 2 bankban voltam (Debrecen): OTP és Raiffeisen. Mind a két helyen azt mondták, hogy számlát kell nyitni a beváltáshoz és min. 30 (!) nap a beváltás. A Raiffeisen-nél 10.2 Euro a díja! (Az OTP-nél már nem emlékszem, hogy pontosan mennyi, de ott is kb. ilyen összeg.)

Ha valaki találkozott már ilyen beváltási nehézséggel, akkor kérem válaszoljon. Hol / hogyan oldotta meg? Más bankokkal - vagy melyekkel már próbálkoztam - tapasztalatok leírásának is örülnék.

Köszönöm.



2013. febr. 22. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Mocskok, szemetek! Többek között ezért keresnek még mindig olyan jól a banki alkalmazottak. Sajnos nem tudok segíteni, de a dolog felháborítotott.
2013. febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, én angol csekket váltok be rendszeresen K&H-ban. Soha nincs vele gond.
2013. febr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Vista budapesti irodájában váltanak csekket és az árfolyam is elég korrekt a többihez képest.
2013. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem fogsz találni olyan bankot, amelyiknél ez máshogy van. Egyszerűen nem szeretnek a csekkel bajlódni, ezért mindent elkövetnek, hogy elvegyék tőle a kedved. Ez Magyarország.
2013. febr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt a pénzt előzőleg be kell szednie az itteni banknak az amerikai banktól levelező bankján keresztül. Ha a levelező bankjának nincs közvetlen kapcsolata ( nem vezet nostro számlát) azzal a bankkal, amelyiknél a csekket számodra kiállító cég, manus,... számlavezető ügyfél, akkor újabb kapcsolatot kell találni.


Szóval egy ilyen csekk beszedése irdatlan manuális egyedi munkával jár, ami a magyar beszedéssel megbízott banknak valós költséget jelent. Ez az 50 $ -odhoz viszonyítva tetemes költség, amit értelemszerűen neked kell megfizetni, ha a bank vállal ekkora macerát egyáltalán. Ami nem éri meg neked azt te sem csinálod ugyebár.

2013. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak az az érdekes, hogy Amerikában miért éri ez meg a bankoknak. Mert ott boldog boldogtalan csekkeket ír és azzal fizet. Talán mert a bankok ott a csekkeket készpénznek tekintik, és nem ellenőrizgetik 60 másik bankon keresztül. Ez itt is működhetne, ha Amerikában több száz éve bevált, és kényelmesebbé teszi az életet.


Csak ahhoz ugye a banki alkalmazottaknak meg kéne tanítani egy új dolgot, ami idő, pénz stb. Miért is vennék rá a fáradságot, ha a magyar parasztnak így is jó.

2013. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. :-) Kaptam 1-2 tippet, melynek utána fogok járni.

Nevem Van: Vanek üzentére válaszolva: A banki alkalmazottak

korrektül tájékoztattak mindarról, amit Ön itt leírt. A kérdéshez tartozó kiegészítést azért írtam le, mert kíváncsi voltam más beváltási eljárásokra (idő-költség) számomra összehasonlítási alapul szolgál.

Az Ön utolsó mondatára "Ami nem éri meg neked azt te sem csinálod ugyebár." a következő a válaszom:

Nem minden az anyagi haszon. Önkéntesként évente legalább 120 órán keresztül építek egy nyilvános adatbázist, melynek csak 2012-ben 1319010 használata volt. Ez pénzben kb. 150-200 ezer Ft-os beruházás (anyag, energia, bér). Pénzben ez nekem nem éri meg, de örülök, hogy nem kevés embernek segíthetek ezzel a munkámmal.

Várom a további ötleteket és tapasztalatokat a témával kapcsolatban, hátha másnak is tudunk vele segíteni.:-) Köszönöm.

2013. febr. 23. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:
OTPnél és K&H nál számlát kell nyitni. legalábbis Egerben ez a tapasztalatom. De állítólag egy devizaszámla havi 1-2 száz forintba kerül csak és nem mondték,hogy lenne más költsége is a pénzfelvételen kivül. pld éves díj vagy más,így sztem ez kézenfekvő megoldás,főleg egy videki városban.
2014. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!