Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diák bankkártyát szeretnék!...

Diák bankkártyát szeretnék! Ha az 1. hónapba rakok rá egy összeget, kb mennyit és mikor kamatozik?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy diákként annyi pénzed lenne ami kamatozik. Minimális kamat lesz rajta, de a kamatadó miatt az sem annyi, a számla/kártyafenntartás pedig többet elvisz.
2013. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában negyedévente írják jóvá a kamatot, de ahogy előttem is írták, ne számíts sokra. Nekem a fizetésemet utalják a számlámra, amiből ugyan szinte rögtön veszek is le, de néhány tízezer van rajta szinte mindig. Pont a napokban néztem, ezért tudom, legutóbb tíz forint volt a kamat. És havonta fizetek 159 kezelési költséget. Szóval hacsak nem teljesen ingyenes a számla, még rá is fizetsz, ha bankban tartod a kevés pénzed.
2013. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kötöd le, akkor olyan 0,1%-ot kamatozik évente. Ha lekötöd, akkor konstrukciótól függően 3-6%-ot (éves kamat) kamatozik és a lekötés ideje is a konstrukciótól függ. De meg van határozva egy minimális összeg, amit le lehet kötni ( ez 10 és 100 ezer forint között változhat).
2013. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el a postára és vegyél Kincstárjegyet. 10e a legkisebb címlet. 3 hónapig nem ad rá kamatot, utána folyamatosan nő. 1 évre most 5,75%-ot adnak. És nincs számlavezetés és egyéb költsége.
2013. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A diákbankkártyákon legtöbbször nincs számlavezetési díj stb. Nekem múltkor fél év alatt kamatozott lekötés nélkül a pénzem kb 4 forintot:'D De volt már rá példa, hogy rá akartak beszélni egy fél éves lekötésre 80.000ft értékben. Kamatozott volna 400 forintot.. amúgy legegszerűbben a bankfiókodban tudsz tájékozódni nem itt
2013. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!