Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az este 9-kor indított K&H...

Kaesh kérdése:

Az este 9-kor indított K&H bankból indított utalás másnap délután 3-kor még mindig nincs az UniCredit számlámon. Azthiszem ez bőven több mint 4 óra. Miért kell még mindig napokat várni, mert nem az első alkalom. Fordulhatok a fogyasztóvédelemhez?

Figyelt kérdés

2013. febr. 26. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Engem mindig lepontoznak, amikor azt harsogom, hogy nem létezik négy órás utalás. Nekem még soha nem ért oda semmi 4 óra alatt!
2013. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A 4 órás limit csak a Giro üzemidejére vonatkozik, tehát az este 9-kor indított utalás másnap reggel élesedik, és az első (vagy második) futással fog elmenni, így esélyesen kora délutánra fog megérkezni.

Ne a fogyasztóvédelemhez fordulj, hanem nézz utána, hogy működnek igazából a dolgok.

2013. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első válaszoló ne csodálkozz ha lepontoznak, mert a 4 órás átutalás kiválóan működik.


Az este 9-kor indított utalásnak ott kell lennie a kedvezményezettnél a következő munkanapon leginkább délelőtt, de legkésőbb délután, ahogy a második válaszoló is írta.


Ha ez nem így történt, akkor valószínűleg nem utaltak vagy nem volt fedezet a számlán.

2013. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
De jó nektek hogy 4 órán problémáztok, nekem a február 19én elindított pénzem még mindig nem érkezett meg....
2013. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor bizony nem utalt neked senki, ha 19 óta nem ért oda. Vagy elrontotta a számlaszámot.
2013. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dehogynem, biztos hogy utalt... és a számlaszám is jó elvileg...
2013. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Legkésőbb másnap délutánra ott kell lennie az összegnek, a 4 órás utalás bevezetése előtt is max 2 nap volt, ha bankok között kellett utalni, és nyitvatartási időn kívül indították az utalást.

Mivel még nem érkezett meg az összeg, az azt jelenti, hogy valami hiba történt, vagy nem volt utalás egyáltalán.

2013. márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A pénzem megérkezett...másnap utáni napra, úgy gondolom ez több mint felháborító, hívtam a bankot is aztmondták hááát ott kellet volna lennie másnap reggel. No comment.

Tisztában vagyok mire vonatkozik a 4 óra, és azzal is hogy mikorra kéne megérkeznie....

2013. márc. 2. 15:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg nem online utalt, hanem papír alapú megbízással, amit később dolgoztak fel.
2013. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A barátnőm utalt a másik szobából elektronikusan.

Este kilenckor papír alapon érdekes lett volna.

Továbbra is mondom nem vagyok analfabéta, értem a dolgokat és a jogszabályt is elolvastam...

2013. márc. 3. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!