Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vesznek még fel az emberek...

Vesznek még fel az emberek hitelt?

Figyelt kérdés
Mi lehet az arány most, hogy mindenki megismerte a hitel lényegét, miszerint rabszolgaságba tipor embereket, családokat, országokat - a világot?

2013. márc. 9. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

"rabszolgaságba tipor" - ezzel mire gondolsz? Hogy kötelezettsége van az embernek a bank felé?

Ez a hitel felvételekor nem volt egyértelmű, csak utólagos megvilágosodás eredménye?

2013. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az, hogy az emberek egy része csak buta propaganda szövegeket ismert meg és nem a hitel valódi működését. Még mindig nem hajlandóak megismerni, megtanulni, hogy mi a rossz, vagy értelmetlen hitel és nem hajlandóak tájékozódni, hogy van jó hitel is, csak ésszel kell felvenni.

Nem tudnak (nem is akarnak tudni) százalékot számolni, nem akarják megérteni, hogy mit jelent a kamatos kamat, az éves ügyleti kamatláb, mi az a kamatperiódus, a referencia kamatláb, stb, pedig aki hitelt vesz/vett fel, annak ezt mind tudni kellene.

Alapvető pénzügyi ismeretek nélkül hitelt felvenni olyan, mint KRESZ ismeret és jogosítvány nélkül autót vezetni pl Budapesten. Nem kell ismerni a hitelkamat képletét, mint ahogy az autót is használhatjuk anélkül, hogy a teljes működését ismernénk, de az alapokkal tisztában kellene lenni.


Nagyon sokan vesznek fel hitelt most is, sajnos sok rossz hitelt is, mert még mindig az a legfontosabb szempont, hogy bármi áron megkapják, de azt még mindig nem nézik, mi van az "apróbetűs" részben.


Vannak nagyon kedvező, államilag támogatott lakáshitelek és van olyan hitel is, aminek alacsonyabb a kamata, mint a jegybanki alapkamat, csak épp nem azonnal adják.

2013. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az emberek a mai napig nem értik, hogy a hitel egy ÜZLET annak is, aki felveszi és annak is, aki adja!


Ha nekem megéri felvennem hitelt, mert a kapott pénzből többet profitálok, mint amennyit vissza kell fizetni akkor jól jártam. Amúgy meg a bank járt jól.


A baj az, hogy az emberek még mindig "házat", "kocsit", "plazmatévét" vesznek hitelre, amiből nem lehet profitálni. Aztán meg sírnak, hogy rabszolgaságba vannak tiporva.

2013. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azért nem a bankokat kell hibáztatni az emberi butaságért, amikor túlvállalják magukat hitellel. Én is vettem fel hitelt, éppen csak annyit, amennyiről tudtam, hogy vissza tudom fizetni, és nem húsz évre, hanem csak ötre. Gondolni kell előre arra is, hogy mi van, ha lerokkanok, mi van ha munkanélküli leszek. Sajnos az emberek többsége eddig már nem jutott el gondolatban. A svájci frank árfolyamemelkedéséről a bankok ugyanúgy nem tehetnek, mint az adósok.

De fordított esetben, amikor a frank árfolyama csökkent, a bankok akkor is érvényesítették az árfolyam-különbözetet, ergo a törlesztőrészletek csökkentek, és a kedves ügyfél jól járt. Én is ekkor vettem fel a hitelemet, és rajtam kívül még sokan mások, akik olcsón megúszták a hitelfelvételt. Én 2,5 év után ugyanannyit fizettem vissza, amennyit felvettem, ergo a bank bukott rajtam.

Ezt azért írtam le, hogy a dolgok nem mindig olyan egyoldalúak, mint amilyennek látszanak!!!

2013. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Olvas el pár kérdesd.

Ajánlom a gyes-re adnak hitelt, vagy a bárlistás milyen hitelt kaphat kérdéseket.

2013. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A hitel alapvetően nem rossz.


Tud nyomorba dönteni, vagy gazdaggá tenni.

Példa:

-Veszel nagy plazma Tv hitelre azért, hogy a foci vb-t jobban tud élvezni. Ez rossz hitel, a miértjébe nem mennék bele.

-Veszel nagy plazma Tv hitelre azért, hogy minőségi video konferenciát tudj nyújtani ügyfeleidnek, ami több bevételt hoz mint mint a banki havi törlesztő.

2013. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A bankok belső szinten kiadták "ukáznak", hogy az ügyintézők nyomják a devizahitelt. Hogy mennyire van vagy nincs felelőssége ebben a bankoknak? Döntse el mindenki maga. Az ingatlanpiac miattuk zuhant be, az emberek nem bankárok, nem értenek a pénzhez, persze, hogy bárkit rá lehetett beszélni a devizahitelre. Ez ugyanolyan átb*szás mintha bármely más szakmában átvernének, megvezetnének. A bankárt meg meg tudja vezetni a hentes aki lóhúst ad el neki marhahúsként, az autószerelő aki kicseréltet vele olyan alkatrészt amit nem kellett volna, a pék aki beleköp a tésztába, a rendszergazda aki keyl0ggert telepít a gépére, az orvos aki félrekezeli és sorolhatnám.


Akkor mekkora gyökér ostoba buta ember a bankár aki nem olvasott utána a dolgoknak? Nem hinném.


Van és volt itt egy-két hozzászóló aki erősen nem a hazai pályán játszik, vagy csak szándékosan flame-l, parasztozza az embereket mert hitelt vettek fel, persze jó nem kell vele törődni, nyilván valami ostoba fajankó aki nyalizik a pénzembereknek, talán ők fizetik, mindenesetre viccesek az ilyen ostoba emberek. (már törölték a sötétke hsz-át.)


Az akkori kormány felelősségét is gyakran emlegetik, akik nem szóltak időben közbe. (Nem mintha a mindenkori ellenzéknek nem lenne kötelessége, ha tisztában van a következményekkel.) Most meg szépen 1 millió ember dolgozik itthon azért, hogy a fizetése fele külföldön kössön ki kamat gyanánt. A keletkezett pénz. :) A bank mit tett ezért? Ez rendben van? Hány százalék az éves kamat? 30? Inkorrekt az ilyen mértékű hitel bárki bármit mond véleményem szerint és nem azért mert meggyőzhetetlen lennék.

2013. márc. 9. 21:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem játszik itt senki semmilyen pályára, kedves kérdező, csak pont te vagy a szélsőjobber tömeghülyítők álma: okosnak hiheted magad azzal, hogy azt veszed be, amit ők mondanak és fújolsz azokra, akik nem. Mert ugye a világválság kirobbantói a magyar devizahitelt intéző bankárok voltak. Mint tudjuk, mindig is a mi gazdaságunk határozta meg a világ menetét, annyira unortodoxok vagyunk és voltunk.


A devizahitel koncepciója hihetetlenül egyszerű, nem lehet az emberek butaságát védelemként felhasználni. Nem atomfizika felfogni, hogy frankban törlesztesz. Nagyon örült mindenki akkor, amikor röhöghettek a forinthiteleseken, hogy nézz oda, mennyivel kevesebbet fizetek a 150-es CHF mellett. Aztán fordult a röhögés iránya :)


Az meg, hogy "nyomták" a bankban? Nyilván, ez a dolguk. Ahogy a Media Marktban nyomják az épp akciós TV-t, a hotelekben a járulékos szolgáltatásokat, stb.

2013. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem szabad hitelt felvenni soha
2018. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Te el vagy tévedve, az emberek nem úgy működnek, ahogy Te gondolod. Mindenki megismerte a hitelek lényegét? Naiv vagy, vagy csak úgy eszel?


A hitelfelvétel megint rohamosan nő, egyre több és egyre nagyobb a hitelkihelyezés mértéke az elmúlt években:


[link]

2018. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!