Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kormány mindennap új ötletek...

A kormány mindennap új ötletekkel áll elő a devizahitelesek megsegítése érdekében. Helyes -e az hogy lassan már láthatóan valamilyen adóbeépítés formájában a teljes lakosság fogja ezeket a terheket viselni?

Figyelt kérdés
Igazságos lehet-e ez azokkal szemben akik soha nem vettek igénybe ilyen meggondolatlanul hiteleket?A társadalom nagyobb része azért nem érintett ebben.
2013. márc. 13. 11:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem igazságos, véleményem szerint a devizahitelesek esetleges problémája csak és kizárólag a bankra és a hitelt felvevő ügyfélre tartozik, nem pedig az államra, illetve a tisztességes adófizetőkre.
2013. márc. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Példátlan hiba lenne,ha a lakosságra ráterhelődne ebből a "koloncból"egy fillér is. Milyen alapon fizessen az ember

a más által soha ki nem fizethető lakáshitelre egy "kanyit" is.

Nekem ki fogja kifizetni bármimet,amit vettem?

Elképesztő,még a felvetés is.Egyik oldalról csökkennek a rezsiköltségek a másik oldalon fizessük a devizahitelesek törlesztőrészleteit mi,"vétlenek" is. Jó mi?

Van egy mondás,a kormányoldalon szeretik a mondásokat:

"Más dárdájával verni a csalánt"-és ég finom voltam.

2013. márc. 13. 12:13
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem helyes, de ez lesz. Mert a devizahitelesek (közül a hülyébbik fél) nagyon hangosan sír, mutatják őket naponta a fókuszban, hogy felvett 20 milliót 1 minimálbérre meg egy GYES-re 3 gyerekkel aztán megemelkedett a törlesztő és nem tudják fizetni, jajj jajj szegénykéim.


Ez pedig nem annyira jó Viktor királyunknak, hiszen megmondta már többször, ez itt a kánaán maga!


Ha ráhagynák a bankokra és az ügyfelekre az egészet (ahogy helyből tenni kellett volna!) akkor a sok proli fellázadna és Orbán fejét feltűznék az első villanyoszlopra a rakparton. Ezt meg ugye nem szeretné senki (jajj, dehogynem...).


Na ezért fogjuk MI kifizetni más hülyeségét.

2013. márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom,de azoknak a hangját is kéne már hallatni,akik nem akarják kifizetni más devizahitelét.

Egyébként emlékszem Orbán első reagálása a devizaügyre ez

volt." Devizában hiteleket csak annak szabad felvenni aki devizában is kapja a fizetését"-ez volt 2009-ben a TV1-en.

Azóta valahogy ezt a mondatot nem hallom,valahogy más lett a súlyozása az ügynek.Biztos szóltak neki-ha segít az a réteg biztos szavazóbázis lehet!

2013. márc. 13. 12:53
 5/20 anonim ***** válasza:

Az értelmes, művelt, felelősségteljes réteg sosem volt potenciális szavazótábor egy kampány során. Egyszerűen azért, mert ők tudják, hogy egy politikus (insert random párt) akkor hazudik, mikor mozog a szája. Ergó úgyis meggyőződésből fognak szavazni, nehéz őket befolyásolni.


De a buta proli parasztot, aki villával piszkálja a fogát és csak az érdekli, hogy ócsón kapja a rántotthúst a vasárnapi ebédhez az megeszik bármit.


Na ők azok, akik minimálbérre milliókat vettek fel svájci frankba, mert ugye azt mondták neki a bankba és hát ő nem érti eztet a kacifántos üzleti beszédet. Akkor örült, mint majom a farkának, hogy Mucsaröcsögéről a tanyáról elköltözhetett Pöstre a panelba 0% önerővel hitelből Tesco árufeltöltőként, miközben az asszonyból a 6. gyerek esik ki. Most meg sírnak.


Na ŐKET KELL Orbánnak megmentenie valahogy a csődtől a következő választásokig, különben majd jól megválasztják helyette Gordonkát és akkor eltávolodik a mézes bödöntől...

2013. márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tudjátok az az érdekes, hogyha másképp alakulnak a dolgok, mondjuk feleződik az árfolyam plusz esetleg közben jobban fizető állásokat is kaptak volna a hitelesek, akkor tuti nem rohantak volna az államhoz, hogy akkor szeretnének egy kis extrát befizetni mert kockáztattak és jól sikerült. :-)

Most viszont, hogy kockáztattak és buktak fizesse meg a veszteséget valaki helyettük. Ő részükről persze érthető. Ha te buknál sok milliót egy félre sikerült pénzügyi ügyleten akkor te is biztos örülnél ha valaki csökkentené a károdat.

2013. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

őszintén?

a f***om tele van már a...

- devizahitelesek picsogásával

- az egyetemisták picsogásával

- a képzetlen, nyelvet nem beszélő munkanélküliek picsogásával

- az egykulcsos adó ellenzőinek a picsogásával

- a Fidesszel

- a Maszoppal

- Bajnaival

- a Békávéval

- ezzel az oldallal :D

2013. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Van a dolognak egy másik oldala is.

Mivel a magyar társadalom nem elszigetelt emberekből áll, így a tetteink kölcsönhatásban állnak egymással.

Nyilván az lenne a legegyszerűbb, ha azt mondhatnánk, hogy a devizahitelesek egyék meg, amit főztek. Végül is tényleg senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy vegyék fel a hitelt.


DE ha most bedőlnek a hitelek, a bankok nagyot fognak bukni. És afelől nem kell aggódni, hogy ezt a bukást ránk fogják terhelni. Nem kimondva, hanem például mindenhol erősen megemelkednek a számlavezetési díjak. Vagy például nem adnak beruházásokra sem hitelt, így nem lesznek új munkahelyek. Márpedig ha nincsenek munkahelyek, több a munkanélküli. Márpedig ha több a munkanélküli, több szociális segélyt kell fizetni. És azt ki fizeti meg? Talált, süllyedt, ugyanúgy mi.


Szóval igazság szerint itt az a kérdés, hogy bukunk kisebbet. Ha az állam segít, hogy ne dőljenek be a hitelek, és ennek közvetlenül isszuk meg a levét, vagy ha bedőlnek a hitelek, és hosszútávon, közvetve isszuk meg a levét. Én nem tudom, melyik a kisebbik rossz. De biztosan vannak nálam okosabbak is, akik meg tudják mondani. Érzésem szerint egyébként valószínűleg az a kisebbik rossz, ha nem hagyjuk bedőlni a hiteleket.

2013. márc. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem nincs hitelem, de olyan buták vagytok, hogy még nekem is fáj.



Körbe néztem a kérdést, mert engem is zavart ez a dolog és édesanyám is kapott hitelt lakásra, mely akkori körülményhez viszonyítva nehezen, de biztosan kifizette. A rendszer váltás után drasztikusan meg növelték volna a hitelt, mert már az ország nem bírta fizetni ezt a terhet. Szóval nem új keletű dolog csak újra csomagolták. A trükk meg ott van, hogy ha te neked adok 50000ft-ot és 100000ft.-ot kérek vissza. Ezt nevezük uzsora kamatnak.:) Ha a bank ad kölcsönt azután adózik és van csomó jogszabály, melynek meg kell felelni-e banknak, hogy kölcsönt adjon. Így joggal van felháborodásuk, mert tőzsdei hitelt adtak nekik. Az hogy ezt engedte a kormány Ő is felelőséggel tartozik. Az hogy nem a fityesz tehet róla a kialakult helyzetért, mert nem nála indult, de ŐK idejében is szórták ezt az opciót. A fityesz felelősége simorjai aszem Ő engedte szabadjára a gyeplőt. Innentől kezdve indult meg a kamatláb. Ami bosszantó, hogy ha utána néztek milyen összegek mennek az adóssok fizettés kötelezetségük többszörösét fizeti vissza. Ha jobban olvasnátok a sorok között, amit a híradóban megy az csak le butítva adják a köznéphez. Az igazság, hogy csak igazságos elszámolást kérnek! A másik, hogy több millió bankot táplál és sokan külföldön van a maradék már nyelvet tanul és a másik maradék a markát mutatja. Ez hosszú távon nem helyes, mert felvásárló országot csináltak belőlünk a gazdaság a béka segge alatt van. Nincs export csak a hiányt hitelel potólja a kormány. A IMF nem kellet, mert azzal el kellet volna számolni a a kormánynak mire költi. mi IMF hitelre is 3% vagyunk jogosultek, mert annyira adóssok vagyunk. Amúgy 1% lenne, ha menne a szekér. Viszont a zállam kötvény és már van devizza állam kötvényünk, mely ezt többszörösse ezzeknek a hitel díjj mutató. aszem 5% 6%. 10 év alatt annyira megszedte a bankok magukat, hogy sorra nyitottak a boltok. Hülyéknek kell. Ez új keletű dolog, pedig most megint csak tömik a bankok zsebét. Sőt megint baj lesz, mert most 170.000 dölt be. Kormány mit tesz e romló gazdaság láttán? Ki áll a nép elé és azt hazudja, hogy látványos fellendülésben vagyunk. Akkor még egy dologra kérnélek meg, hogy üsd be youtube ra a "Hetesi zsolt - durva vilag", mely már megjósolta a benzin áremelést. A lényege, hogy ami nincs abban nem lehet válságot csinálni, de ami van abból igen. Direkt ferdítik el az igazságot. Szóval elötte érdeklődjetek, mielött butaságokat beszéltek köszönöm

2013. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

# 9


Szerintem nézz kevesebb youtube-ot, helyette gyakorold egy kicsit a magyar nyelvtant és mondatszerkesztést és esetleg tanulj közgazdaságtant, mielőtt osztod az észt.


köszönjük a nép nevében.

2013. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!