Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehet ebben az esetben a...

Mit tehet ebben az esetben a behajtó cég? És én mit tehetek

Figyelt kérdés
A problémám a következő. Körülbelül 3 éve előfizetői szerződést kötöttem a T-homemal internet formályában . 2 éves hűség idővel. 3 hónap után saját hülyeségem miatt, és költözés miatt, felmondtam a szerződést. Amelyről nem tudtam hogy hűség idős. Egy évre rá bejelentették a kötbér 132 ezer forint. Meg állapotunk 10 hónapos részletfizetésben. Ezt sajnos nem tudtam végig fizetni mivel a megélhetésem veszélybe került. Maradt 78 ezer forint ezt egybe követelték, elestem a részletfizetéstől. Ezt egy éve rendeztem szabályosan. Addig hívogatott a behajtó cég. De mondták az ügyem még náluk van(mármint a t-homenál). Nem a behajtónál. Ha náluk rendezem. Onnantól kezdve tiszta vagyok. Rendeztem náluk. A behajtó felé is igazoltam befizetésem. Ott is mondták rendbe vagyok. Most pedig eltelt egy év. Egy másik behajtó cég hív. Hogy 10 ezerrel tartozom azota is. Holott a t-homenál 0-ás a számlám a mai napig. Mit tegyek? Fizetnem kell? Mert szerintem ez nem jogos. És nem is szeretnék. Jó tudom nem egy nagy összeg. De hány fele fizessek még? Válaszokat várom. Köszönöm
2013. márc. 14. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a baj a húzott-halasztott hitelekkel, meg a behajtó cégekkel.. soha nem fogod tudni, hogy kinek tartozol még mennyivel, mert össze-vissza pakolgatják a díjaikat.

Szerintem fizesd be.

2013. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetne annyi önbizalmad, hogy tudd, jól gondolod, hogy nem tartozhatsz senkinek semmivel, ha a szerződött félnél rendezted a tartozásodat. Ha másnak lehetne követelése, nem fizethettél volna a T-Home-nak, csak egy követelője lehet egy darab szerződésnek. A T-Home nyilván nem engedte át másnak, ha engedett fizetni.
2013. márc. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
ha a behajtó cég a creditexpress, és ha szóban mondogatják hogy a kezelédi költségük vagy az ügyintézési díjuk ennyi meg annyi, ne utáld át az összeget! engem egyszer úgy vettek le, hogy volt egy telenor tartozásom, de kifizettem, rá 3 napra megjött a creditepxress levél a tartozásról. felhívtam őket, hogy nem fizetem ki, mert már kifizettem a telenornál és vissza is vonta a behajtási kérelmet. okés, még nem érkezett be, majd beérkezik, köszönjük. felhívnak egy hónap mőlva, hogy 6990 forintot utaljak már át nekik, mert ha nem utalom át 3 napon belül akkor feljelenteke, és polgári pert indítanak aminek a költsége is rám kerül. kifizettem, és utónal gondolkodtam. mire fizettem ki a pénzt? hol van róla a papír? SEHOl!!! így csapják be az embereket. nagyon vigyázz! kérj róla csekket. tuti hogy nem fognak küldeni.
2013. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ha nincs hivatalos munkahelyed akkor elmehetnek a francba! 1 év után ha nem kezdték el újra beszedni rajtad a pénzt, akkor elnehetnek a fenébe!
2013. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!