Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam egy smst, hogy hitelkár...

Kaptam egy smst, hogy hitelkártya tartozásom van, pedig még életemben nem volt bankkártyám se. Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Ma ugye nem tudok betelefonálni, nagyon idegesít a dolog.Azt írták, hogy egyenlítsem ki a tartozást, mert kamatozni fog. Előre is köszönöm a válaszokat !

2013. márc. 15. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Vásárlási vagy bankszámla hiteled sincs?
2013. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor a telefonszámod? A szolgáltatók ugyanis 3-6 havi türelmi idő után újra kiosztják a telefonszámokat, így lehet, hogy a régi tulaj tartozik és nem Te.
2013. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A bankok call centere éjjel-nappal hívható, ünnepnapon is, hívd fel őket.


Nekem a Citiban küldözgetett folyamatosan sms-eket, alig tudtam levakarni őket magamról. Csak akkor voltak hajlandóak lemondani az sms-küldésekről, amiko rírásban panaszt tettem. Soha nem volt Citibankos kapcsolatom, és ezek után garantálom, soha nem is lesz.


Az is lehet, hogy egyszerűen elírták a telefonszámot. olt olyan, hogy tévedésből más kártyás vásárlásairól kaptam sms-eket :-)

2013. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok, bocsánat a helyesírási hibákért, túl gyors voltam és a telefon kis kijelzőjén ugye nem könnyű minden karaktert eltalálni...
2013. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!Semmilyen hitelem nincs, 20 éves vagyok, nem is akartam soha belemenni semmilyen hitelbe,pont ezért nem értem ezt.Lehet, hogy valaki visszaélt az adataimmal ?

Akkor megpróbálom felhívni őket. A kártyámat újonnan vásároltam, kb 2 éve .

2013. márc. 15. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Néhány lehetséges ok:

1. Személyiséglopás áldozata lettél, visszaéltek az adataiddal.

2. Nem volt személyiséglopás, csak a hitelt felvevő a te telefonszámodat adta meg. (véletlenül vagy direkt)

3. Lehet, hogy csalás az egész, csak csalók akarnak pénzt kiszedni belőled.

4. Előző tulaj száma lehet, amit megkaptál. Vagy csak szimplán elírták a számod.


Milyen bank/hitelintézet küldte? Mert én azt elég furcsának tartom, hogy sms-t küldenek, ahelyett hogy felhívnának, vagy levelet küldenének. Ráadásul március 15-én!

Ezért gondolom, hogy leginkább csalók küldhették az sms-t.

2013. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen .Budapest Bank küldte. Bennem is felmerült ez a csalás dolog, de az is eszembe jutott, hogy rendszerüzenet is lehetett.
2013. márc. 15. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!