Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelhez szükséges önerő?

Lakáshitelhez szükséges önerő?

Figyelt kérdés

Nekem az a kérdésem, hogy manapság lakáshitelhez mennyire nehéz hozzájutni? Kötöttünk LTP-t, jövőre járna le, kb. 1,3-1,4 M Ft lesz benne, de hoszabbítottunk 1 évvel, hogy ~2 M Ft legyen benne (azt mondta az OTP-s ügyintéző hogy akár jövőre is kérhetjük a kiutalást). Van egy olyan lehetőség párom és az én munkahelyem esetében is, hogy 1-1 M Ft dolgozói kölcsönt lehet igényelni, max. 10 évre, teljesen kamatmentesen. Gondolkodunk rajta hogy a jelenleg havi 45.000 ft-os albérlet helyett sajátot fizetnénk. 5-6 év alatt ha ki tudnánk fizetni az lenne a leg optimálisabb, utána a lakás lenne a beugró a végső célhoz, egy házhoz. Mindketten 25 körüliek vagyunk, 3 éve dolgozunk ugyanott, kb. 150e ft nettó a jövedelmünk. Van reális esély jövőre, vagy 2 év múlva lakáshitelhez jutni, vagy esélytelen? 7-7,5M Ft körüli kispesti 50-60nm-es panelokat néztünk első körben.

Köszönöm előre is!



2013. márc. 15. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elég kevés a nettó jövedelmetek is, de legalább 50 % önerő is kellene.
2013. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
mivel alacsony a jövedelmetek, ezért legalább 50%-os önerő tényleg kellene. manapság nagyon nehéz lakáshitelhez jutni, de legalább így csak az kap, aki nagy eséllyel vissza is fizeti majd.
2013. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A jövedelmünk fejenként nettó 150e Ft plusz havi 25e Ft kafatéria. 50% kell önerőnek?
2013. márc. 15. 21:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A lakáshitelben most benne vagyunk,mert egy ideje informálódom.

Amit első körben azonnal megtudtam

- lakáshitelnél rögtön jelzálog lesz a házon.

- A bank lakáshitelnél az ingatlannál min 20% önerőt kér.

-ha vidéken veszel ingatlant akkor 30%-os önerőt várnak el.

A ti esetetekben ha az ingatlan 7.5 millió akkor kell 1.5 - 2 millió önerő. Ez nektek meg is lesz.

Hogy a pénzetek 2 év múlva mennyi lesz még te sem tudhatod. Azt sem hogy kettőtök 150 ezer forintja mire elég. Erre nem tudok válaszolni.

Egyébként te magad is érdeklődhetsz bármelyik banknál. Csak ne azt mond hogy 2 év múlva érdekel, hanem azt hogy most érdeklődsz. (a hitelt nem kell megigényelnetek csak információt kell kérni)

2013. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kedves utolsó hozzászóló:)

Fejenként van 150e ft jövedelmünk, összesen 300e ft! Jövőre a saját pénz 1,3-1,4 M Ft lesz, a melóhelyi kamatmentessel akár 3-3,3 M ft is lehet...

2013. márc. 15. 21:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt kellene megtudni, hogy a munkáltatótok kér-e az 1-1 millió Ft hitelhez ingatlan fedezetet, tudtok lakást venni, mert a 2 millió Ft munkáltatói kölcsön, ha nem jegyzik be az ingatlanra a jelzálogot, önerőnek számít. A lakáshitel igénylésnél figyelembe fogják ugyan venni, hogy már lesz hiteletek, de a 300.000Ft nettó bőven elég erre a hitelre és a banki hitelhez is.


Ami viszont biztos, hogy 5-6 év alatt nem lehet kifizetni a hitelt 45.000Ft-os havi törlesztőrészlettel, de ezt Te magad is ki tudod számolni egy egyszerű osztással:


Pl 7 millió Ft/ 72 hónap az több, mint 92.000Ft és akkor még kamatot nem számoltunk...


Érdeklődjétek meg, milyen feltételekkel jár a munkáltatói kölcsön és mennyi lesz a havi részlet, ha erről pontos infód van, akkor meg tudom mondani, milyen hitellehetőségek vannak. Az LTP-vel is lehet variálni, érdemes lenne megnézni, hogy az LTP kedvezményes hitelét hogyan tudnátok igénybe venni, de ehhez pl tudnom kellene, hogy milyen módozatú és milyen havidíjú a szerződés.


Elméletileg áprilistól lesz újra fél szocpol használ lakásra is, talán azzal is érdemes kalkulálni.


A jelenlegi államilag támogatott Otthonteremtő hiteleket 2014.dec.31.ig lehet igényelni, utána még nem tudni, milyen hitellehetőségek lesznek. A lakáshitel kamatok most 6-7% között vannak, de a támogatás csak az első 5 évre jár, ezért is kellene alaposabban megnézni az LTP-teket, mert azt nagyon jól fel lehetne használni a banki hitel kiváltására, teljes lezárására a támogatási időszak vége előtt.

(Két szomszédos kerületben is van egy-egy irodám, segítsek szétnézni, milyen lehetőségetek van?:))

2013. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsót! :)

A munkáltatói kölcsönt meg tudom majd kérdezni, a törvényileg is előírtak szerint megy. Az LTP kis befizetéssel lett kötve, utána lett módosítva, de jövő ilyenkor a kettőnk LTP-je kb 1,3 M Ft.

Azt tudom hogy 45e ft-jával nem lehet kifizetni, az albérlet kidobott árára gondoltam. A 2 M Ft munkáltatói kölcsönön és az LTP-n felül kb. 60-70e ft-ot vállalnánk be maximum. De gondolkodtam abban is hogy 8 évre vagy 10-re kellene felvenni, és max. később végtörleszteni. A lakást a ház felé egy ugródeszkaként tekintem.

2013. márc. 15. 22:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Így már ok, bocsi, félreértettelek ezzel a 45.000ft-tal:)

Szerintem sima ügy, ha a 2 millió Ft munkáltatói kölcsön nem jelzálog alapú.

Jelenleg 2 bank (K&H, Unicredit) is ad Pesten akár 20% önerővel is lakáshitelt, a K&H pl pont a jövő héten hétfőn fogja módosítani a hiteleit, kedvezőbbek lesznek a feltételek. Az OTP, FHB, ERSTE sokkal szigorúbb, az utóbbinál valóban kellhet akár 50% önerő is, tehát nagyon nem mindegy, hol érdeklődsz.

2013. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Íme, egy hitel javaslat 5 millió Ft banki hitelre:


1-12 hónapig FIX 63.200Ft/hó, majd LTP-k betörlesztése után

12-60 hónapig FIX 53.300Ft/hó

60-117 hónapig FIX 28.000Ft/hó


Bármikor előtörleszthetsz, akkor még jobb a helyzet:)

2013. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

A jövedelmetek alapján hitelképesek vagytok 7,5milliós lakás megvásárlására.


20% önerővel van bank, aki ad hitelt.


Munkáltatói kölcsön önerőként való figyelembe vétele lehetséges, de kérdések merülnek fel vele kapcsolatban (ranghelybejegyzésre és havi törlesztőre vonatkozóan)


Jelenleg otthonteremtési kamattámogatott hitelben gondolkozhattok véleményem szerint.

2013. márc. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!