Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adósságbehajtás. Mit lehet...

Adósságbehajtás. Mit lehet tenni? SOS!

Figyelt kérdés

3-4éve vettünk egy előfizetős telefont az akkori párommal az én nevemre, mert akkor neki nem volt bejelentett munkája. A kártyát sose használtuk, igazábol csak telefon kellett. Aztán megszünt a munkahelyünk és nem tudtunk fizetni. Pár hónapja kaptam levelet egy behajtó cégtől hogy 5 napon belül fizessem be a 169000 ft-os tartozádomat, vagy jogi utra viszik. Irtam nekik, hogy nem lehet-e részletekben, de nem válaszoltak Pár napja jött az ujabn levél, már az ügyvédtől hogy 3 napom van rendezni a tartozásom. Szoltam a volt páromnak, mondta hogy átvállalná, de csak részletekben. Felhívtam a behajtókat, de az adósságátvállalást nem engedélyezték.

Jelenleg gyes-en vagyok,de már csak fél évig. Ha megfeszülök sem tudok kifizetni ennyi pénzt.

Mit tudnék tenni? És a behajtók mit csinálhatnak ha nem tudom kifizetni? Szüleimmel lakom, nincs se ingó se ingatlan amit eltudnának venni, akkor bíroságra visznek? Egy 3-4éve vásárolt telefon miatt,amiből a kártya sose volt használva?



2013. márc. 16. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt is meg kellett volna kérdezni, hogy a részletfizetést engedik-e. Mert ha azt igen, de az átvállalást nem, akkor azt is meg lehet csinálni, hogy hivatalosan te fizeted, viszont a volt párod odaadj neked az összeget.

Ha nincs semmi a neveden, akkor várnak addig, amíg lesz (későbbi fizetés, ingatlan, kocsi, végső esetben örökség) és abból hajtanak végre, de addig is kamatozni fog.


Az pedig teljesen lényegtelen, hogy nem volt használva a kártya. Hülyeség volt előfizetést kötni úgy, hogy csak a készülék kellett...

2013. márc. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Menj be és ott kérdez rá, ne leveleket írogass mert azt félre söprik.

A lakásban amit a szüleid nem tudnak névre szóló számlával igazolni, hogy az övék azt vihetik. Szóval ha anyukád amikor vette a tv,mosógépet,szekrényt nem kért papírt, hogy Kis Juliska tulajdona na azt mind viszik a hitel értékében.

Menj be, és próbálj alkudozni a részlet fizetésre.

2013. márc. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Nem bántani akarlak, de te tényleg ilyen egyszerű vagy? Szerinted miért adott neked a telefontársaság egy 100,000 ft-os készüléket 20,000-ért????? Azért, hogy a havidíjjal magához kössön. Senkit nem érdekel, hogy te használtad-e vagy sem a kártyát...


a kérdésre válaszként:

Amíg nincs tulajdonod semmit (bár egy számla inkasszóra számíthatsz). Aztán majd ha lesz munkád vagy tulajdonod, netán örökséged akkor majd kamatostul behajtják a pénzt. Most 169,000 Ft. 2-3 évig húzod még és 400-450e forintot fognak tőled behajtani.


A részletfizetést amúgy biztosan engedni fogják, csak ne levelekkel szarakodj, hanem hívd fel őket. E hitelátvállalást felejtsd el, mondd, hogy te fizeted a pénzt meg kérd el az exedtől.

2013. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!