Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 23 éves vagyok, és szeretnék...

23 éves vagyok, és szeretnék saját lakást vásárolni lakáshitel segítségével. Hogyan kezdjek hozzá a megvalósításhoz?

Figyelt kérdés
Abszolút tapasztalatlan vagyok, és nincs aki segítő kezet nyújtson a környezetemben.
2013. márc. 20. 18:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én tuti nem vennék, inkább albérlet. Van állandó jövedelmed?
2013. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Természetesen. Az egyik nagy állami vállalatnál dolgozom. Albérletbe nem szeretnék menni, mert kiszolgáltatottnak érezném magam.
2013. márc. 20. 18:47
 3/14 anonim ***** válasza:
A feltételeket, a jelenleg elérhető összes hiteltípust, a vásárlással kapcsolatos összes költséget, a lakásvásárlás, hitel ügyintézés lépéseit el tudom mondani bárkinek, de azt elsősorban neked kell végiggondolni, hogy mennyire stabil a munkahelyed, mennyire vagy biztos abban, hogy egy adott helyen szeretnél lakni hosszútávon, mennyiből tudsz megélni, mennyi hitel törlesztőt mersz/tudsz bevállalni, illetve az is lényeges, hogy mennyi pénzt tudtál idáig összerakni? Próbáltál-e már hosszútávon havi rendszerességgel 40-50.000Ft-ot félrerakni? Mióta van munkahelyed?
2013. márc. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, sokkal jobban ki leszel szolgáltatva, ha hitelre veszel lakást, mert akkor NINCS VÁLASZTÁSOD, 20-30 évig fizetned KELL vagy mindent buksz.


Albérletnél bármikor költözhetsz olcsóbba - drágábba - másik városba..

2013. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A hitelnél kiszolgáltatottabb már nem is lehetnél. Olvass sokat. A fél ország azon cseszi el az életét, hogy 20 évesen saját lakást akar. Ez nálunk sokkal gazdagabb országokban sem divat.
2013. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az albérlettől sok minden elriaszt:

- az albérleti díj ugyanannyi mint egy törlesztőrészlet

- a tulajdonos kedvére járkálhat a lakásban a tudtom nélkül

- nem érezhetem otthon magam

2013. márc. 20. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

- vannak összehasonlító oldalak, ahol kiszámolják, melyik éri meg jobban,

- nem mehet be bármikor, szerződésben tisztázni kell a dolgot,

- még mindig otthonosabb, mint egy bedőlt hitel miatt utcára kerülni

2013. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nincs tapasztalatom, de én úgy vélem, ha az albérletet nem fizetem, ugyanúgy utcára kerülök. És az a lakás sose lesz az enyém, míg egy hitelre vásárolt igen. Amúgy biztosnak tartom az állásomat, 2012. szeptembere óta állok munkaviszonyban. ->az egyik korábbi válaszadó kérdésére reagálva.
2013. márc. 20. 21:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De albérletből kereshetsz olcsóbbat, legrosszabb esetben kiveszel egy szobát, a semminél az is jobb.
2013. márc. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Már fél éve dolgozol? Az komoly.

Több mint 5 éve élek albérletben. Az elsőben a tulaj havonta egyszer jött, mindig előzetes időpont-egyeztetés után. A mostaniban meg 3 és fél éve egyszer sem járt itt. Ne a házinénis reklámokból indulj ki.

2013. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!