Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt fel lehet venni...

Diákhitelt fel lehet venni úgy, hogy van az illető nevére felvéve másik hitel, amit nem fizetnek?

Figyelt kérdés
Egy barátom jelentkezett főiskolára, aki már évekkel ezelőtt érettségizett, eddig dolgozott, de most szeretné elkezdeni a továbbtanulást. A szülei azonban felvettek néhány éve hitelt az ő nevére mikor autót vettek (persze a beleegyezésével), azóta a család rossz anyagi helyzetbe került, és most derült ki, hogy nem fizetik az autó törlesztő részleteit. Ez később befolyásolja majd a hitelfelvételt, vagy a diákhitelre ezek nincsenek hatással?
2013. márc. 30. 00:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Hmmmm.. felelős szülők. :( Igen, diákhitel felvehető...
2013. márc. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Baaaaaz........ :D


Kár hogy a gyerek még csak 2 éves, különben venném fel rá a hiteleket számolatlanul :D


Elnézést, egyszerűen csak nem hiszem el hogy ilyen tényleg megtörténik. Inkább komédiába illően hangzik :D


Az első viszont jól válaszolt.

2013. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elhihetitek, hogy mi is kibuktunk, mikor megtudtuk a dolgot... :( Nem is tudjuk, mi a teendő ilyen helyzetben. De köszönöm a választ, ez megnyugtató, hogy erre nincs hatással. Mert a weboldalon ezt olvastam: "Nem jogosult Diákhitel felvételére, akinek korábban kötött Kölcsönszerződése megszűnt és tartozását nem fizette meg." Csak nem tudom, ez pontosan mit is jelent...
2013. márc. 30. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:

az a diakhiteles kolcsonszerzodesre vonatkozik


volt diakhitele

megszunt

nem kezdte el fizetni

.

.

IGY

nem vehet fel ujra diakhitelt

2013. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja értem! Azt hittem, hogy minden kölcsönszerződésre vonatkozik, de így már világos. Köszi! Ez nagyon jó hír...
2013. ápr. 1. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!