Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » ATM-ből való készpénzfelvétel....

ATM-ből való készpénzfelvétel. Hogyan?

Figyelt kérdés

Kicsit sajnálom hogy a googleben semmifajta leírás nincs. Csak hogy hogyan használjuk biztonságosan.


Én most csináltattam egyet, és csak elképzelésem van hogyan működhet a dolog.


Odamegyek egy automatához. Mit kell alapon kiírnia?


Gondolom utána beteszem a kártyám.

Készpénzfelvétel (valami gomb)

Összeg

Pinkód (gondolom 2x)


Azt hogy milyen címletben fizet az automata dönti el? Olyan nincs hogy üres mondjuk egy automata?


A kártyának melyik odalának kell lent lennie? Alsó? Illetve melyik oldal felé nézzen?


Tudom hülye kérdések, de nincs semmi info sehol, bankautomatánál meg nem akarok hülyéskedni nehogy félreértsék, vagy elrontsak valamit.



2013. ápr. 9. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Odamész az ATM-hez, a rajznak megfelelően berakod a kártyát és követed az utasításokat a képernyőn. Ennyi. A címleteket a gép dönti el, attól függ, miből mennyi van neki. Ha bizonytalan vagy, kérj meg valakit, hogy menjen el veled elsőre.
2013. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Antimod ***** válasza:
Nagy valószínűséggel reklámokat látsz a képernyőn, amíg be nem helyezed a kártyádat. Ezt érzékelni fogja, és elkéri a PIN-kódodat. Utána már egyértelmű a teendőd, az alapján, amiket kiír.
2013. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Neuhauser László ***** válasza:
2013. máj. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En csak 1 dolgot nem ertek es nem lehurrogni akarok senkit se! De miert olyan ciki a mai vilagban segitseget kerni a szuleinktol vagy a rokonoktol netan a baratoktol??! Miert inkabb idegenekre hagyatkozunk??! Azert ez picit elszomorito dolognak tartom es most nem a kerdezo a ludas hanem a tarsadalom. Nekem anno mikor lett bankkartyam anyukam eljott velem elosszor aztan mondta ha valaminel elbizonytalandok akkor zsoljak neki. Mondjuk nem volt ra szukseg mert minden adja magat!

Viszont a pozitivum ebben a commenben, hogy vannak meg segito szandeku emberek nekik ezert kulon gratulacio!

2013. máj. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

anyám maradi, így telefont se tudna kezelni, nem hogy ATM-et, bátyámnak nincs számlája, nagyapám szintén.


Az egész rokonságomban nincs olyan, aki bankkártyát használ.

2013. máj. 6. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem bantani vagy piszkalni akartalak vele! De ha annak erezted elnezest!
2013. máj. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nincs gond, de most a bank is engem szivat.


Megkaptam a kártyám, én meg a magyar helyesírásnak megfelelően (ami Visa kártyán jól is van elhelyezve), aláírtam ahol figyelmeztet, hogy alá kell.


Na de ezt a mágnescsík alá írták, én meg ott írtam alá. Visa kártyán meg ez az aláírás rész pont a CVC kód alatt van.


Én meg józan paraszt ember, szopikázzam ki az ujjamból, hogy hogy van a kártya felépítve. Azt írták, írjak egy levelet a netbankban, de én még egyszer nem perkálom ki ezt a pénzt, mert ennyiből dombornyomottat kaptam volna, és direkt azért választottam ezt, mert olcsóbb.


Állítólag az hogy ráírtam még nem gond (alkoholosfilcel), de elég sok karcolás van rajta (gyárilag is), ami közül nem tudni, mi gyári, és mit okozhattam én.

2013. máj. 6. 13:20
 8/8 A kérdező kommentje:

az egy másik dolog hogy állítolag chippel kéne olvasnia már szinte mindenhol.


De véleményem szerint, most bemegyek a boltba, és akkor mikor tele a kosár, derüljön ki hogy nem tudok fizetni, mert ők nem chippeznek?

2013. máj. 6. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!