Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet ilyen papírt íratni...

Lehet ilyen papírt íratni ügyvéddel?

Figyelt kérdés
Barátommal hitelt szeretnénk felvenni, de mivel csak nekem van bejelentett munkahelyem és lakásom (ez lesz a jelzálog) így az egész az én nevemen fog futni, de közösen fogjuk majd törleszteni.Ilyenkor lehet ügyvéddel íratni valamilyen papírt, hogyha esetleg valami történik, pl. nem fizet rendesen a barátom, szakítunk stb. , tehát ha esetleg ez előfordul, be is perelhetem majd?
2013. ápr. 13. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
És mire költitek azt a pénzt? Az ugyanis nem mindegy egy ilyen szituációban.
2013. ápr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ügyvéd előtt papírt mindenképp.

Ha közösen használjátok fel, pl. üdülés, albérlet, napi megélhetés és hasonlók akkor felesbe kell egyezkedni.

Ha az ő fogsorát csináltatjátok meg belőle, akkor kizárólag ő fog törleszteni.

Ha közös tulajdonú lakás, és a végén az az övé marad, akkor is ha különmentek, ő fogja tovább fizetni.


Szóval valóban nem mindegy, hogy mire használjátok el, de az ügyvéd előtti megállapodás szükséges.

2013. ápr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyet viszont mindenképpen tarts szem előtt. Bármilyen megállapodást írtok alá ügyvéd előtt, a téged hitelező bank kizárólag Tőled fogja követelni a havi részleteket. A bankot semmilyen megállapodás nem fogja érdekelni, mert szerződést Veled köt.

Ok, Te követelheted bírói úton a barátodtól azt, amiben megállapodtatok, ha ő mégsem fizet, a bíróság meg is ítéli majd neked a pénzt, csak arra is gondolj, mi van, ha jár a pénz, csak épp nem jut, mert nem lesz miből levonni...

2013. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!