Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van, ha ezt az eredetileg...

Mi van, ha ezt az eredetileg 700 Ft-os teszveszes tartozásomat nem törlesztem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a teszvesz még februárban kiállított nekem egy számlát ugye a jutalék után ami 690 Ft volt eredetileg, és 2x figyelmeztettek e-mailben, hogy egyenlítsem ki ezt a tartozásomat. Ennek nem tettem eleget, és kb. 1 hete írtak e-mailt, hogy átadták egy valamiféle behajtó cégnek vagy minek, és majd rajtuk keresztül követelik azt a pár száz forintot. Ma kaptam ettől a behajtó cégtől egy levelet, hogy fizetni kéne bla-bal-bla, és a lényeg, hogy 4500 Ft a végösszeg, amiből 3810 Ft a cégnek az "adminisztrációs költsége", és ugye a maradék 690 Ft az eredeti tartozásom a Teszvesznél. Kissé felment az agyvizem, hogy ennyi plusz pénzt felszámol ez a cég, mert ha azt mondják -ilyen kevés tartozásnál-, hogy mondjuk legyen össz-visz 2000 Ft (tehát a tartozásommal együtt), akkor azt mondom oké. De így, hogy 4500 biztos, hgoy nem fogom befizetni. Tehát az a kérdésem, hogy milyen következményeket vonhat maga után, ha teszem fel nem fizetem be. A levélbe azt írták, hogy ha 20.-áig nem fizetem be, akkor "polgári peres úton" évrvényesítik, de ez szerintem csak duma...
2013. ápr. 15. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:

"Kissé felment az agyvizem, hogy ennyi plusz pénzt felszámol ez a cég"


Amikor ugy dontottel, hogy nem fizeted a tartozast, nem ment fel egy kicsit az agyvized..?

2013. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most nem azért, de 700 Ft-ból ekkora ügyet csinálni, persze nem azt mondom, hogy nem kell kifizetni, mert kifizettem volna előbb vagy utóbb, de ha 7000 Ft-tal tartozok, akkor 38 000 Ft lesz az "adminisztrációs díj"? Mert már eleve azt is érdekesnek találom, hogy kereken kijön 4 500-ra a végösszeg. Jó nagy behúzás...
2013. ápr. 15. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
A behajtó cégek így hajtják be a pénzt, szóval nem Te fogsz irányítani. Polgári perre viszik az ügyet, ha nem fizetsz.... ez a lényeg.
2013. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"mert kifizettem volna előbb vagy utóbb"


Elobb kellett volna kifizetned, akkor most nem lenne gond. Ha hanyagolod, lesz az meg 40.000 is teljesen jogosan!

2013. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha még sokat gondolkodsz, akkor a 4500 hamar lesz 10000, aztán 40, 100...
2013. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen igazatok van. Hülyeség lenne nem befizetni, kissé feszült idegállapotban voltam ez végett, amikor írtam, de már írtam egy szép kis levelet nekik, amitől megnyugodott a lelki világom. :D Be fogom fizetni, de az is idegesítő, hogy mától kezdve 5 nap áll a rendelkezésre... Lehetne azért egy kicsit több.
2013. ápr. 15. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Adj nekem 3 milliót és adok majd egy házat érte valamikor a távoli jövőben. Majd kapsz egy házat ha én úgy látom jónak.


Ez nem így megy hogy majd kifizeted. egy cégnek meg főleg nem. Ne vegyél használatba ilyen szolgáltatást ha nem akarsz fizetni. jó hogy ne engedje el neked a 700Ft tartozást.

2013. ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!