Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitellel terhelt lakást...

Devizahitellel terhelt lakást szeretnék eladni, de a körülmények miatt nem tudok lépni. Van erre megoldás?

Figyelt kérdés
Munkahely bezárás miatt Borsod megyéből Sopronba helyeztek dolgozni. Itt vettem hitelre egy lakást, úgy hogy mindkét lakásra jelzálog lett bejegyezve.A borsodit szeretném eladni, de magasabb a hiteltartozás rajta, mint amennyit tudnának adni érte. A két hitel fizetését még így rögzített árfolyammal is egyre nehezebben tudom megoldani. Lenne egy vevő, aki szívesen megvenné, de csak úgy tudná, ha havonta fizetheti ő a részleteket (nincs kp-ja (és 110 ezer nettóra hitelt sem kap, bár van két kisgyereke)és ráadásul 40 ezernél többet fizetni sem tudna havonta.)és még ott van a rezsi költség is) Mit lehet itt tenni? Van egyáltalán erre példa, hogy így ad el valaki lakást?
2013. ápr. 18. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ebbe ne menj bele, max albérletnek ad ki neki. Erre nagyon ráfizethetsz.
2013. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Részletre" semmiképp se add el senkinek, főleg ha semmi készpénze nincs. Nem fog fizetni, ott fog élni a lakásodban ingyen, évekig.


Ha a tartozás magasabb, mint amennyiért egyébként a lakást el lehet adni, akkor a különbözetet mindenképpen neked kell állnod (ha tudod, és ha akarod).


De ez nyilván csak úgy fordulhatott elő, hogy devizahitelről van szó, szóval én várnék még a helyedben, hátha eredményt hoznak a tüntetések és a perek.


A devizahitel egy nagyon aljas konstrukció volt embertömegek kifosztására, aminek a fő felelősei részben a bankok, részben az állami szervek. Emberek százezreit károsították meg, semmizték ki, és ez egyre inkább nyilvánvalóvá válik. Szerintem fog történni valami az ügyben.

2013. ápr. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tovább várok.

Igen, én is úgy érzem, hogy egy "őrült"csapdába kerültem.Még nincs elmaradásom, de már a családom is és én is idegileg kikészültünk.Bárcsak igazad lenne és történne valami pozitív változás! Nagyon sajnálom a családokat, akiknek már elárverezték teljes vagyonukat. Túl nagy ár ez, a bankok "játszadozásért",kapzsiságáért.

2013. ápr. 19. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!