Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol és hogyan tudok személyese...

Hol és hogyan tudok személyesen készpénzt átutalni a Magyar Államkincstárnál vezetett bankszámlaszám (ok) ra?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 28. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Személyesen? Szóval nem interneten?


Ha egy másik számláról akarsz átutalni (mert ezt hívják utalásnak), akkor bemész a bankodba, ahol a pénzed van és papíron adsz megbízást az utalásról. Kitöltesz egy lapot arról, hogy hová szeretnél utalni.


Ha készpénzt akarsz befizetni az államkincstári számládra (ezt hívják befizetésnek), akkor el kell menned az Államkincstár irodájába, oda ahol a számlát is nyitottad. Ott kitöltesz egy papírt tömören arról hogy mit és mennyiért akarsz venni és odaadod a pénzt.

2013. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Készpénzt szeretnék befizetni egy államkincstári számlaszámra, ami nem a sajátom. Ez esetben az Államkincstárba kellene bemenni, gondolom, de a honlapjukon nem találtam semmi olyat, hogy készpénzes befizetéseket végrehajtanának, mint egy bank.


Ezek szerint mégis? Tehát bankként is működik a Magyar Államkincstár bármelyik ügyfélszolgálata?

2013. ápr. 28. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, azóta sikerült? Hogyan csináltad, hová mentél?

Mert én ma bementem egy Államkincstár ügyfélszolgálatra kérdezősködni, de azt a választ kaptam, hogy a postára menjek, ha nem értékpapírt szeretnék venni. :/// De nem értem, nagyon nem, hogy akkor most mi van.

2013. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ha van bankszámlaszámod, akkor fizesd be arra a pénzt, majd a saját bankodban utald át Interneten vagy személyesen az államkincstári számlára. Készpénzt szerintem nem lehet befizetni, de egyébként nem is próbáltam azóta.
2013. máj. 11. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm a segítséged.

Pedig, á, épp ezt szerettem volna elkerülni. (Nincs nálam a bankkártyám és fejből nem tudom a bankszámlaszámomat, netbankolni meg nem szoktam, nem kértem anno. Na remek, futok pár kört. :( )

2013. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!