Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezesség, avagy 5 éve fel...

Kezesség, avagy 5 éve fel vett sógornőm egy hitelt!?

Figyelt kérdés
A történet ott kezdödik hogy volt 1millio forint ami autovásárlásra lett forditva, de egy 1millo 600ezer forintos auto lett véve. Szóval 600.000 forint lett behitelezve az autora és én voltam a kezes! Ez fizetve is volt körübelül 4 évig ami ugy 4-5százezer forintot tett ki.. az auto kicsit lelett amortizálva, de tegyük fel még ért akkor is 400.000 Ft-ot.. ezt az autot elvitte a bank! és rám mint kezesre rámterheltek 1.000.000 ftot amit ugy kell törlesszek hogy a fizetésem 33%át vonják havonta! Szóval a kérdés az lenne hogy ez lehetséges??? hogy müködik ez? ez már az uzsorakamatnál is rosszabb!! Szerintem ebbe valami zsiványság van! Várom a segitőkész válaszokat!! biztos kell lennie valahol egy kiútnak, mert ez igy nem igazságos!! Legalább látnék egy roncsautót amire kifizetek 1milló forintot! egyszerüen nembirom józan ésszel felfogni ezt az ügyet!

2013. ápr. 29. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges, elégé általános is.
2013. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem 600 ezret felvetettek hitelbe. A kérdés az hogy ezt az összeget hány évre, és mekkora kamattal vettétek fel. Mert nagyon is elképzelhető, hogy a késedelmi pótlékokkal, és büntetésekkel újra megugrott a hitel összege.
2013. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És az autót nem számitják be meg semmi? csak egy birósági végzést kaptam amibe semmi más részlet nincs leirva mint a végösszeg amit behajtanak rajtam..
2013. ápr. 29. 10:26
 4/9 A kérdező kommentje:
7évre lett felvéve havi 14ezres törlesztövel ami a válság után fellett nyomva majdnem a duplájára.. ezután lett nemfizetve.. de eddig fél millio kb kilett fizetve.
2013. ápr. 29. 10:28
 5/9 anonim ***** válasza:
De igen, de nálatok már végrehajtásra is került, ami baromi drága. Nektek most még a hitel plusz kamatok mellé még a végrehajtási díjat is ki kell fizetnetek.
2013. ápr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor ezt jol beszivtam
2013. ápr. 29. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Beleszámolták az autó árát is. De mivel bírósági ügy lett belőle, így azt jelenti hogy több hónapja nem lett fizetve rendesen. A sok be nem fizetett havi törlesztő részlet késedelmi pótlékai, évi késedelmi kamatok, bírósági per összege, a behajtó cég ügyintézési díja mind a ti adósságotok lett. Ezért lett ilyen magas a megmaradt tartozás.. Bizony ezt nagyon megszívtátok..
2013. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké ebbe beletörődtem! Na de most olvastam hogy gyes stb-ből is lehet állitolag 33%ot vonni? :o Na most én vagyok a kezes! ÉS mért csak tölem vonják? Az adóst már elő se veszik ez ügyben??
2013. nov. 30. 05:36
 9/9 A kérdező kommentje:

"1998. évi LXXXIV. törvény


43. § (1)120 A jogalap nélkül felvett ellátás visszafizetésére kötelező határozatot az a szerv hozza, amely a jogalap nélkül felvett ellátást folyósította.

(2) A jogalap nélkül felvett ellátást elsősorban a még folyósított ellátásból kell levonni. Ha a jogalap nélkül felvett ellátási formából már nem történik folyósítás, úgy a jogalap nélkül felvett ellátás összege bármely folyósított ellátás összegéből levonható. A levonás a folyósított ellátás harminchárom százalékát nem haladhatja meg.

(3) A levonást a visszafizetésre kötelező határozat jogerőre emelkedése után lehet megkezdeni. A levonással meg nem térült, illetőleg a túlfizetés összegére tekintettel csak hosszabb idő alatt megtérülő követelés összegét az ellátást igénybe vevő keresetéből is le lehet vonni."



nemteljesen tudom ezt értelmezni..

2013. nov. 30. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!