Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik lehetnek a következményi...

Mik lehetnek a következményi ennek?

Figyelt kérdés

Még 2012 ben kötöttem egy UPC-s előfizetést, és volt egy kis problémám a számlázásnál. a szolgáltó felfüggesztette a szolgáltatást novemberben, a számlák azonban tovább jöttek és még januárban is olyan számla jött hogy az volt rajta hogy a szolgáltató ekkor és ekkor felfüggesztheti a szolgáltatást. az ő számítógépük szerint 6 hónapig volt szolgáltatás nekem viszont csak három hónapig jött az adás. a credit expressz behajtócég azt mondja hogy novemberben függesztette fel a szolgáltatást az UPC de a követelése az több. ha kiszámolom akkor 6 hónap szolgáltatás plussz a kásedelmi kamat nem pedig 3 hónap plussz a kamat.

már több órát telefonáltattam miattuk, a behajtó cégnél egy szószáttyár szókiforgató nőt kapcsoltak azzal nem lehetett szót érteni, az upc nél segítőkészek voltak próbáltak intézkedni, de nem tudtak semmit sem csinálni mert ez van a gépben. nincs pénzem ügyvédre, a szolgáltatás hűség nélkül van! vagyis volt.


Mik lehetnek a következményi? én már sokat keresgéltem a neten, a gyakorikerdesek.hu-n is, de csak addig jutottak el a válaszolók hogy foglalás stb.

mi van akkor ha mondjuk a nevemen nincs semmi, csak egy robogó, amit én holnap eladok hivatalosan, a nevemen semmi sincs, elméletileg nem inkasszózhaznak a bankszámlámról, de holnap kiveszem a pénzt, tőlem nem vegyenek le olyan összeget ami nem jogos!!!! csak a fele jogos!a 3 hónap

ki tudom e játszani úgy hogy egyszerűen nem fizetem ki, nincs semmim sem és elméletileg békénhagynak? van erre valami jogszabály hogyha nem tudját a TV-s telefonos internetes tartozásokat behajtani akkor békénhagyják az embert?

hogy megy ez?

mert itt ahol én lakom van egy utca, tele szegényekkel, ahol már szinte mindenkinél kikötötték a villanyt tv-t gázt telefont kikapcsolták tartozások miatt, és semmi problémájuk nincs belőle, élnek mint Marci hevesen. munkahelyük nincs és már több éves tartozások vannak, és nem piszkájlák őket. engem miért csesztetnek ennyire? ha mást nem? lehet belőle valami problémám vagy így sikerülni fog?

előre is kösz és bocsi a hosszú sorokért... előre is köszi! ?



2013. máj. 4. 05:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A követelésük jogos, hiszen a szerződés akkor is el, ha szamla tartozás miatt felfüggesztik a szolgáltatást. Ha a végrehajtás pillanatában nincs semmi a neveden es nem is dolgozol, akkor nem tudjak levonni. Abban a pillanatban viszont, hogy hivatalosan elhelyezkedsz, a jovedelmed 33 százalékát le fogjak tiltani. Minél később fizetsz, annál tobb lesz a tartozás. Ra terhelik a végrehajtás költségeit es a késedelmi kamatokat. Simán meglesz az eredeti tartozás duplája. Ésszerűbb lett volna írni egy levelet, amiben részletfizetési kedvezményt kérsz.
2013. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ de ha nem tartozom ennyivel akkor nem fogom elismerni. hiába írsz nekik levelet mindenre az a válasz hogy időközben.

vagyis időközben átkerüklt, időközben így van úgy van amúgy van. mindenre az a kifogás hogy időközben.

nem fogom elismerni a díjat mert ha már nem szolgáltat akkor nem nőhet a tartozás.

egyik ismerősömnek kikapcsolták a villanyt 40 ezer miatt, 7 év múlva köttette csak vissza, és ugyan úgy 40 ezer maradt a tartozása. a visszakötési díj az pedig mindenhogy 33 ezer forint.

sok ismerősömnek már azóta van munkája, és nem vonnak semmit sem. egy emberrel elméletileg nem foglalkoznak 1 év után. kábeltv-s tartozás miatt. csak kivancsi voltam hogy mi az igaz ebböl. és köszi a választ! :-)

2013. máj. 4. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a tartozás jogos! Ez nem úgy működik, hogy felfüggesztik a szolgáltatást, akkor azzal meg is szűnik minden, nem kell tovább fizetni. Amíg a szerződés él, addig jogos a havi díj felszámolása akkor is ha éppen fel van függesztve a szolgáltatás. Ha elismered ha nem, ez így van. Korábban kellett volna gondolkodni, mikor előfizettél, meg mikor a számlákat kellett volna befizetni. Utána járni, hogy mi a megszűntetés módja ha már még sem akarod, vagy nem tudod fizetni vagy akármi. Nem várni a sült galambot a szádba, hogy majd a tartozások miatt ők mondják fel a szerződést, utánna meg hümmögni jogtalanság miatt. Ez igenis a te sarad!

Arra meg ne alapozz, hogy hogy a szomszéd bácsinak, a Nagy Jóskának, meg a Marcsika néninek nem lett különösebb problémája a tartozásokból, nem lett behajtva rajtuk. Mert a valóság az, hogyha most nem is tudnak mit legombolni rólad, mert papíron semmid sincs, még munkahelyed sem, később jelentkezni fognak, és bizony menni fog a fizetésed 33%-a hozzájuk. Hiába telik el akár több év, jelentkezni fognak. Nézz csak itt szét gyakorin, hányan kerültek már abba a helyzetbe, hogy vonják a fizuját akár már több éves tartozásokért. Én minnél tovább húzod az időt, annál jobban gyarapszik a visszafizetendő összeg.

2013. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a szomszédokra kell figyelni, és velük példálózni, mert az igazat sosem fogják elmondani.


Az alapvető hiba, hogy telefonon intézel ilyen reklamációs ügyet. Még mindig nem késő, az összes létező papírral bemenni egy nagy UPC ügyfélszolgálati irodába, sorszámot húzni, és ott elmondani az ügyintézőnek mindent.(persze otthon írd le rövid jegyzetben a mondókád, mert elfelejted a lényeget) Addig, amíg nem teszik tisztába, nem kell eljönni, ráadásul lesz dokumentumod is a reklamáció összes körülményéről.


Egyébként rendesek az üf. irodában, megoldják a gondodat.(így-vagy úgy)

2013. máj. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget! de egyébként amikor felhívtam az UPC t akkor ők sem találták a hűségszerződést, mert NINCS IS!!!

nem kellett soha egyetlen papírt sem aláírnom, csak a munkalap van meg amikor beszerelték a media boxot azaz a beltérit, annak a munkalapja van meg náluk is!!!

hangfelvétel sincs a szóbeli hűségről, mert ugye személyesen voltam bent. szerződésemet már felbontották novemberben, a tartozás miatt. kamat már nem terheli, ez megállt, csak nem vagyok tisztában a számokkal, még most sem, ha egyszer nincs hűségem, akkor nem fogok kötbért fizetni, bizonyítsák be hogy van hűségem mert NINCS! engem nem érdekel, ha továbbra is szórakoznak velem oktalanul, mivel hogy a tartozásnak csak a fele jogos, akkor garantálom, hogy benne lesz a rádióban és a TV-ben is !!! egy emberrel nem lehet így kib@szni! azért mert valaki hibázott amikor csináltattuk a TV-t. ez az ő hibája! mutassanak valamilyen papírt hogy hűségem van! nincs hűség hiszen a havi díjam is elég magas volt mert nincs hűségem rá!!!

direkt kértem hogy így legyen!

ezt garantálom hogy ha szórakozni fognak velem benne lesz a tv ben és a rádióban is. ez igazságtalanság!

2013. máj. 5. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!