Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a 3milliós jelzálogos...

Ha a 3milliós jelzálogos lakáshitelembe, most betudnék fizetni 2milliót, akkor mennyi lenne a szerződésmódositás közjegyzői díj stb. összege?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok. Ne fizesd be. Inkább kösd le úgy a pénzt, hogy havonta kapd vissza belőle a kamatokat és fizesd abból a törlesztést. (nem tudom mennyi időre vetted fel, de ha nem elég inkább tegyél hozzá) Így a részleteket is fizeted és a 2 milliód is megmarad.
2009. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,,,


Lekötni nem tudom úgyhogy havi minimum 40ezret kamatozzon nekem,,,legalábbis én nem tudok olyanról:(((

2009. szept. 29. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked van igazad: a hitelkamat mindig több mint a betéti.

Bankfüggő a költség, nem ártana pontosítani.

Részösszegű betörlesztésnél nincs közjegyzői módosítás, így díja sincs, csak banki költséget kell megfizetned.

2009. szept. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Találsz még a piacon olyan kötvényeket, amely 10% feletti hozamot ígér éves szinten. Én is inkább azt javaslom, h várj az előtörlesztéssel!

Gondold végig: ha kivizeted a 2 millát marad 1 milla adósságod. Nem sok ugyan de van.

Ha nem fizeted ki, van ugyan 3 milla adósságod, de vele szemben 2 milla befektetésed! A két állapot nem ugyanaz, még ha annak is tűnik.

Példa: Veszel hitelre egy kocsit. A tesód tartós használatra kölcsön kéri és fizet érte. Igaz, h fizetned kell az autóhitelt továbbra is, de bevételed is származik egyúttal a kölcsönadásból. A végén a mérleg: van 1 kocsid, és kb az egész csak a felébe került.

2009. okt. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha a meglévő 3milliós hiteledbe kettő milliót belefizetnél, ezt előtörlesztésnek hívják. ebben az esetben nem kell fizetned "szerződésmódositás közjegyzői díj stb."-t. Az előtörlesztési díjat elvileg beleírták a szerződésedbe hitelfelvételkor, de az aktuális kondilistája tartalmazza a banknak. Van ahol az előtörlesztett tőkerész bizonyos százaléka, van ahol fix összeg. előtörlesztésnél, ha devizahiteled van, figyeld az árfolyamot, mert azon lehet bukni és nyerni is.
2009. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem úgy van ahogy az útolsó válaszadó írja,,,még 9év van hátra a hitelből és nem lenne mindegy,hogy a havi kölcsön összegét 3millió vagy 1millió után kellene fizetni.

2009. okt. 4. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:
biztosan úgy van :)
2009. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!