Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha ugy dontok nem fizetem...

Ha ugy dontok nem fizetem tovabb a lakashitelemet, vigye el a bank a hazat, arverezze el. Ha az arverezesbol szerzett osszeg kevesebb mint amennyi a tartozasom volt, a bank behajthatja rajtam a kulonbseget?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Be bizony!

A tartozást teljes mértékben le kell tudni.

Hány olyan embert ismerek, akinek a bank elvitte az autóját és még utána is hónapokig nyögi a tartozást, pedig autó már sehol.

Mondjuk ház esetet még nem hallottam a környékünkön, de gondolom ott is ez a helyzet. Nem a dolog a lényeg, hogy mi miatt tartozol, hanem hogy tartozol.

2013. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Es ha pl. ugy dontok hogy en szeretnem eladni a hazat, mert az arverzesen valoszinu aron alul adnak el. Akkor meg en nem adhatom el a hazat mert jelzalog van rajtva?
2013. máj. 11. 17:00
 3/13 anonim ***** válasza:
A bank beleegyezésével és felügyeletével eladhatod. De ha még így is kevés a tartozásra, akkor ugyanúgy egy összegben kell kifizetned a maradék tartozást.
2013. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

De eladhatod, de készpénzben ki kell fizetned a bankot. Ha az eladásért kapott pénz fedez mindent, akkor szerencséd van, ha meg nem, akkor meg plusz hitelt kell felvenned, ami nagyon nehéz manapság, hogy a maradék összeget is ki tudd fizetni.

Viszont azt tudnod kell, ha te kifizeted ily módon a hiteledet, az szerződésmódosításnak minősül, amiért a bank extra díjat számol fel.

2013. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a bank kiszopja a faszomat
2013. máj. 11. 17:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt megszívtad, ilyenek a bankok... Ha vársz párhónapot, talán lesz eredmény, és tudsz lépni, mert ha nem fizetsz akkor nem kapsz igazat...
2013. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

"a bank kiszopja a faszomat"


Gondolom fegyverrel kenyszeritettek, hogy felvedd a hitelt! :D

2013. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valahol igazad van, valahol nincs. Ez egy lutri volt, és nem jött be. Mi ilyenből kisebb összeget vettünk fel pár milliót, és szerencsénkre 40 forintott esett az euró, így hamar ki is pörgettük. Effektív mi megkárosítottuk a bankot.

De, én hosszútávra nem vettem volna fel, hiszen, nem tudod mi lesz holnap.

Így is rizikos volt 3 évre felvenni a hitelt. De 30-ra öngyilkosság, viszont, az emberek nem gondolkodtak előre, a bankok a forint hitelt 2x akkor kamatra adták, így egyértelmű volt, hogy mit választ a tömeg. De sajnos ezzel sokan megszívták.

Külföldön ugyanez ment végbe, csak ott úgy, hogy a 400 ezer eurós lakások ára, lement 100 ezer euróra, így mire kifizetik a hitelt, semmit se ér majd a kecó. Mivel sajnos azok olyanok is.

Ott nincs ekkor hiszti, pedig nyugaton közel 40%-os fizetés csökkentés volt, az elmúlt 3 évben.

Ott is szívnak az emberek, csak másképp.


Persze kérdés, ha bedőlne a svájci frank, akkor is hisztiznének-e az emberek?

2013. máj. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


a bank kiszopja a faszomat"


Egyelőre úgy tűnik, hogy fordított a helyzet. 69?

2013. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

19:23


Nyugaton még az így megmaradt pénz is elég arra hogy megéljen és ne csak elvegetáljon egy növény szintjén.

2013. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!