Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet ebből kiszállni,...

Hogyan lehet ebből kiszállni, hogyan oldjam meg hogy ne veszítsek el mindent?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem két kiskorú gyerekemet immáron két és fél éve, anno férjemmel vettünk közösen egy lakást hitelre, amit ő azóta hogy lelépett két és fél éve, nem fizeti, mivel közölte, hogy ő nem lakik benne, nincs haszna a fizetéséből.. Nekem kell fizetnem egyedül a hitelt, a rezsit és a két gyerkőc megélhetését. Gyerektartást 25.000 ft kapok, azonkívül közalkalmazotti fizetés, és pluszba, mikor a volt férjem távozott itthagyott 300.000 ft rezsi tartozást... Két és fél éve sakkozok és próbálom nyögni a számlákat, és mindent, de képtelen vagyok kikeveredni ebből. Hogyan lehet tenni bármit is? akár a lakást eladni?

2013. máj. 12. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Sajnálom, h ilyen helyzetbe kerültetek. :( A lakás eladása hogy segítene kilábalni a helyzetből? Van hova mennetek, vagy albérletbe kéne menni? (Mert ha albérletbe, akkor nem biztos, hogy ez nyerő ötlet lehet).
2013. máj. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes tárgyalni a bankkal, hogy hosszabítság meg a futamidőt, így ugyan tovább kell majd fizetned, de legalább havonta kevesebbet.
2013. máj. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha eladnád a lakást mennyi hitel tartozás maradna?

Mert ha nem sok akkor én azt tenném. Jobb nulláról újra kezdeni mint mínuszból.

2013. máj. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajna könnyítést már nem tudok kérni, mivel már most könnyítettet fizetek, még van belőle másfél év kb, aztán gondolom az egekbe szökik jócskán... Ha eladnám a lakást, talán azzal lennék előrébb, hogy ha elsikerül adnom, akár áron alul is, megszabadulnék a fentálló rezsi hátraléktól, mert anélkül ugye nem lehet eladni... kb 8 mill. a lakáshitelem, sima egy +két feles a lakás, kb 6 ért tudnám úgy hírdetni, hogy vevő is lenne rajta... azaz két millió lenne rajta még... amit ugye a bank elvileg a két tulaj között oszt el... azt nem tudom, hogy lehet e akár bíróságon is kérni olyat, hogy bizonyítottan én fizettem a lakáshitelt két és fél évig, és hogy eszerint osszák fel a maradék fizetnivalót... én azt sem bánnám ha albérletbe mennék ezután, egyszerűen az a sok, hogy a felgyűlt rezsit tolom magam előtt, és már nem bírom tömködni a lyukakat... azon is gondolkoztam, hogy kiadom az enyémet albérletbe, én beköltözök a gyerekekkel egy "lyukba" aminek nem vészes a bérleti díjja, és talán így megspórolom a hátralékok havi díját...
2013. máj. 13. 06:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg az egyik szobát nem tudjátok kiadni albérletbe barátnőnek, ismerősnek, rokonnak, az is egy kis plusz bevétel?
2013. máj. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnál érdeklődj lakásfenntartási támogatásra.

Egyedül állóként a gyerekekre is kaphatsz kedvezményes étkeztetést, tankönyvet.

Nézz utána nem tudnál e magasabb gyerektartást igényleni.

Ha van aki vigyázzon a gyerekekre, esetleg próbálj plusz munkát vállalni valahol.

2013. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha a férjed nevén is van a hitel, akkor ugyanúgy köteles fizetni, én a helyedbe felkeresnék egy ügyvédet (nép ügyvédje pl.), aki pontosabb tájékoztatást tud adni. Szerintem érdemes lenne bírósághoz fordulni.

Hidd el, hogy a bankokból egy kis nyomulással ki lehet járni további engedményeket, hiszen az ő érdekük is az, hogy fizetőképes maradj.

2013. máj. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igényeltem lakásfenntartási támogatást, ami havi 2.800 ft lett és a főtáv csekkből vonják le... őszintén szólva, majdhogynem visszaadtam, hogy kenjék a hajukra egy 35.000 számlánál... a gyerekek után nem kapok semmit azon kívül hogy jár az egyedülállók utáni családi, mivel az egy főre jutó jövedelmem magasabb, mint az értékhatár.. Barátnőméknek lenne szüksége nagyobb albérletre neki kitudnám adni úgy hogy ugye benne meg is bízom, és fizetnék is a bérleti díjat, ami pont annyi lenne mint a havi lakáshitel törlesztőm... A bank semmit nem hajlandó velem intézni, mert amikor a lakáshitelt felvettük a férjem lett az adós, én az adóstárs, így neki van még aláírási joga is, annak ellenére, hogy kizárólagos lakáshasználati jogom van... A válási okiratban is benne van, hogy a lakáshitel felét ő fizeti, ellenben nem, és már azóta iratot velem alá egy papírt, mikor megkértem, hogy igényeljen a banknál fizetéskönnyítést, csak abban az esetben volt hajlandó amiben azt rögzítette, hogy a lakás költségeit mindenki fizeti a magáét... nem nagyon van nekem még arra pénzem hogy ügyvédet is tudjak fogadni.. :(
2013. máj. 13. 07:23
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha cigizel akkor szokj le róla, nem lehet az a fontosabb, mint ugye a magyarok többségére igaz!
2013. máj. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezért ajánlottam a nép ügyvédjét, aki ingyenes. Az a papír meg amit aláíratott veled a férjed elmondásod alapján érvénytelen, hiszen nyomás hatására írtad csak alá.
2013. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!